(Українська) Профілактика залучення учнівської та студентської молоді до небезпечних квестів («Червона сова»)»

2 січня 2018

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Враховуючи поширення самогубств серед неповнолітніх та молоді у зв’язку з поширенням у соціальних мережах нової суїцидальної квестової гри «Червона сова», викладачами кафедри психології було проведено психолого-профілактичну бесіду «Профілактика залучення учнівської та студентської молоді до небезпечних квестів («Червона сова»)» зі студентами УДПУ імені Павла Тичини. Обговорювались наступні запитання:

  1. Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте словосполучення «Синій кит», «Червона сова»?
  2. Чи натрапляли ви у соціальних мережах на подібні групи?
  3. Які ви знаєте ознаки участі дитини у «групах смерті»?
  4. Чи відомі вам випадки, коли хто-небудь із знайомих потрапляв під вплив таких груп? Якими були наслідки?
  5. Чому групи смерті набули такої масової популярності?
  6. Які б поради ви надали друзям, знайомим, що стикнулися з таким явищем?

На зустрічах зі студентами було продемонстровано відеоролик щодо попередження означеного явища.

Викладачами розроблено буклет щодо профілактики суїцидальної поведінки (буклет додається).

З метою розпізнавання ознак небезпеки й допомаги собі та іншим виходити з кризових ситуацій було проведено тренінгове заняття «Ти – потрібен цьому світу!».

Студентам було повідомлено телефони  гарячих ліній: національна дитяча «гаряча» лінія ГО «Ла-Страда – Україна»: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 116 111 (безкоштовно для мобільних операторів); департамент кіберполіції Національної поліції України за номером гарячої лінії: (044) 374-37-21 з 8:45 до 19:30 (в робочі дні), чи за електронною адресою: http:// www.cybercrime.gov.ua (цілодобово).