(Українська) ПРОХОДЖЕННЯ ОЗНАЙОМЧОЇ ПРАКТИКИ У ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ «ПРОЛІСОК»

16 березня 2018

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В межах навчальної професійно-орієнтованої практики студенти І курсу спеціальності 053 Психологія відвідують ряд закладів, що надають соціально-реаблітаційні послуги мешканцям Умані та району.

Одним із таких  закладів став Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок» управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Центр розміщується в приміщеннях, що відповідають санітарно- гігієнічним, протипожежним вимогам, техніці безпеки, мають усі види комунального благоустрою. Центр взаємодіє з відділом охорони здоров’я, відділом освіти та іншими організаціями в Черкаській області.

Центр соціальної реабілітації ставить перед собою і виконує такі завдання:

  • забезпечує права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою її наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл;
  • створює умови для всебічного розвитку, засвоєння вихованцями знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти, з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням рекомендацій лікарів;
  • готує батьків дітей-інвалідів до продовження реабілітаційного- процесу з дітьми-інвалідами поза межами Центру, соціально-педагогічний патронат таких сімей;
  • надає кваліфіковану допомогу дітям-інвалідам у здійсненні корекції- психофізичного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації та залучає до участі в цій програмі батьків;
  • організовує комплексну реабілітацію та адаптацію дітей-інвалідів;-
  • служба соціального патронату Центру надає послуги соціального та педагогічного патронату в домашніх умовах.

Щорічно в літній період діти можуть оздоровлюватися в літньому таборі «Мрія», що працює на базі Центру реабілітації. Табір «Мрія» – це і трьохразове харчування, і екскурсії в дендропарк «Софіївка», в музеї міста, картину галерею, походи в кінотеатр. Цікава програма перебування насичена різноманітними розвагами, спортивними заходами.

Студенти надзвичайно вдячні адміністрації закладу за надану можливість ознайомитися роботою Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок» управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.


Фото новини: