Психолог

1155

Ти теперішній випускник

і майбутній абітурієнт?

Хочеш більше дізнатися хто такий психолог? Ми готові тобі в цьому допомогти.

foto-1

photodune-5264132-700x524

Психолог – фахівець, який допомагає тримати наш психічний стан в нормі, знаходити, здавалося б, прості відповіді на дуже складні питання.

Психолог – це людина, яка допомагає знайти вихід у скрутній життєвій ситуації.

Психолог – це не просто спеціальність, це особливий склад розуму, набір знань, умінь і навичок, які допомагають прекрасно адаптуватися до будь-якої ситуації.

ХТО ЦЕ?

rqfp5epmz7c

Психолог – це фахівець, який займається дослідженнями психіки людини або наданням психологічної допомоги психічно здоровим людям. Психолог – це не лікар. Психолог не має права прописувати ліки, ставити медичні діагнози і призначати згідно з цим якесь медикаментозне лікування. У роботі психолога є поняття психологічного діагнозу, але воно не має ніякого відношення до лікування медичними препаратами.

Психотерапевтом може стати лікар або психолог. Для цього необхідно отримати додаткову освіту в області одного з методів психотерапевтичної практики, таких як психоаналіз,  гештальттерапія, психодрама, позитивна психотерапія, арт-терапія та багато інших строком не менш трьох років.

Психіатр – це фахівець з вищою медичною освітою, який надає допомогу людині в діагностиці та лікуванні психічних хвороб. Психіатр, на відміну від психолога, лікар. Лікар, який має загальну базову медичну підготовку і на її основі проходить спеціалізацію з психіатрії протягом декількох років.

Психоаналітик. Психоаналіз – лише один з напрямів в психології, зі своїми принципами та специфікою роботи. Саме роботу психоаналітика ви спостерігаєте, коли бачите, як людина лягає на кушетку і починає розповідати про себе.

 

В яких установах може працювати ?

43551-1u

Заклади освіти (дитячі садочки, школи, гімназії, вищі навчальні заклади тощо): шкільний психолог; дитячий психолог; психолог у дошкільному закладі; психолог у технікумі, училищі; психолог у вищому навчальному закладі або ж викладач психологічних дисциплін (після закінчення магістратури);

Психолог у медичній сфері: клінічний психолог; сімейний психолог

Психолог на виробництві (кадрові служби, організації, підприємства тощо.): психолог на підприємстві

Психолог у галузі спорту: спортивний психолог

Силові структури: психолог в органах державної влади та управління

Служби психологічної підтримки та допомоги (телефон довіри): працівник телефону довіри

878