Розсилка для науковців №50

17 травня 2022
КОНКУРС ПРОЄКТІВ ПРИКЛАДНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
МОН оголосило конкурсний відбір проєктів прикладних досліджень із розроблення наукових засад створення та підтримки Національного порталу міжнародного науково-технічного співробітництва.
У конкурсі можуть брати участь наукові установи, що належать до сфери управління МОН. Відбір проєктів буде здійснюватися за результатами наукової та науково-технічної експертизи, а виконання відібраних досліджень за кошти державного бюджету розпочнеться вже цьогоріч.
Заявки приймаються до 17:00 7 червня. За посиланнями ознайомлюйтесь із:
НОВІ ПРОГРАМИ ВІД ЄС ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ І НАУКОВЦІВ
Студентська мережа Erasmus разом з ESN Ukraine та за підтримки ЄС створила нову платформу, що надає інформацію про освітні можливості та програми підтримки українських студентів і науковців.
У розділі «Освіта» міститься покрокова інструкція вступу до ЗВО та отримання стипендій для української молоді в 16 державах-членах ЄС. Створено також окрему програму підтримки для українських науковців, які вимушено покинули Україну.
Єврокомісія в межах програми Марії Склодовської-Кюрі запускає спеціальний проєкт, що передбачає стипендії для докторантів і дослідників, фінансову підтримку їхніх сімей, допомогу у визнанні дипломів, надання житла та роботи.
Загальний бюджет програми – 25 млн євро. Деталі щодо реалізації проєкту для українських науковців будуть на порталі ERA4Ukraine.
ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ СТАРТАПІВ
До 21 травня триває прийом заявок на участь у менторській програмі Empowering Future Entrepreneurial Ukraine спільного проєкту Ukrainian Future, бізнес-інкубатору МАН, представників стартап-екосистеми Фінляндії та Естонії, що реалізується за сприяння Українського фонду стартапів.
Переможець отримає зокрема €10 000 та послуги на €5 000 від Greenstep (бухгалтерський облік і податки, транзакції і фінанси, управління персоналом і бізнесом), кредити Amazon Web Services на $10 000.
До участі запрошуються стартапи з українським бекграундом, які здатні допомогти подолати виклики воєнного часу та відбудувати Україну, а також пропонують інноваційні рішення у галузях:
  • оборони та кібербезпеки;
  • охорони здоров’я;
  • продовольства та сільського господарства;
  • інфраструктури та енергетики.
Повний перелік винагород, вимоги до конкурсантів, інші деталі та реєстраційна форма – за посиланням.
РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОГРАМУ ВІДНОВЛЕННЯ РОБОТИ СТАРТАПІВ
ЗІ СХІДНИХ І ПІВДЕННИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ 1991 RELOAD
Перший і найбільший за пайплайном акселератор в Україні 1991 Accelerator анонсував програму відновлення роботи стартапів зі східних і південних регіонів України 1991 Reload, що розпочнеться в червні.
Ініціатива спрямована на поглиблення знань і компетенцій, які допоможуть відновити бізнес і знайти нові шляхи розвитку. До участі запрошуються стартапи Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей на будь-якій стадії.
Заявки приймаються до 28 травня за посиланням. Програма триватиме 3 місяці та передбачає онлайн-лекції, воркшопи та менторські консультації від провідних українських експертів.
ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА СТИПЕНДІЇ ДЛЯ СТАЖУВАННЯ
В ІНОЗЕМНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ
До 10 червня триватиме прийом заявок на отримання стипендій від Республіки Сербія на стажування у будь-якому з факультетів сербських університетів. Мінімальний термін стажування – З місяці, максимальний – 12. Перелік необхідних документів та важливі деталі – ось тут.
Також до 30 травня триватиме прийом заявок на стипендії для навчання у закладах вищої освіти В’єтнаму на 2022/2023 навчальний рік. В’єтнамська сторона надає зокрема 10 стипендій для навчання в аспірантурі та 5 стипендій для наукового стажування. Всі деталі – за посиланням.
ВЕБІНАРИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ RESEARCH4LIFE ТА WEB OF SCIENCE
Від 11 травня до 20 липня буде проведено 6 безкоштовних вебінарів, під час яких науковці зможуть дізнатися про платформу Research4Life. Обговорюватимуться питання відкритої науки, грантового фінансування досліджень, процесу публікації результатів досліджень, пошуку та використання наукової літератури за допомогою платформи тощо.
Вебінари проводитимуть англійською мовою представники проєкту Research4Life та організацій-партнерів. Для реєстрації необхідно заповнити анкету, а також обрати в переліку один або декілька вебінарів, у яких ви плануєте взяти участь. Реєстрація завершується за день до проведення вебінару. Кількість місць обмежена технічними можливостями платформи.
Водночас усі, хто не зможе зареєструватися, матимуть можливість переглянути вебінари в записі (на порталі Research4Life доступні відеозаписи попередніх вебінарів).
Також у травні пройдуть безкоштовні вебінари, під час яких обговорять можливості використання платформи Web of Science. Для участі у вебінарах необхідно зареєструватися. Учасники зможуть отримати електронні сертифікати, якщо прослухають не менше 90% основного часу вебінару.
Найближчі вебінари
Тема: Research Smarter: Огляд літератури «на відмінно.
Коли: 24 травня, 10:15–11:15.
Реєстрація: bit.ly/3rRIqSK
Учасники дізнаються, як ефективно робити огляд літератури, шукати статті для власного дослідження, здійснювати цитування, працювати з посиланнями під час підготовки роботи та забезпечувати успішну співпрацю зі своїми співавторами.
Тема: SWOT-аналіз в InCites: як здійснювати коректний аналіз за спеціалізаціями.
Коли: 26 травня, 10:15–11:15.
Реєстрація: bit.ly/3vDTqUR
Йтиметься про те, як коректно аналізувати результати діяльності інституцій, оцінювати співпрацю, визначати експертів за певною тематикою досліджень, демонструвати сильні сторони, відкривати нові можливості тощо.
Крім того, компанією Clarivate створено портал українською мовою, на якому доступні для перегляду відеозаписи попередніх вебінарів та інші корисні для наукової діяльності електронні ресурси.
ВЕБІНАР «МОЖЛИВОСТІ МІЖНАРОДНОГО ФІНАНСУВАННЯ
ШВЕЙЦАРСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВОГО ФОНДУ»
17 травня о 16:00 відбудеться вебінар «Можливості міжнародного фінансування Швейцарського національного наукового фонду». Представники фонду розкажуть про їхню установу, а також можливості виділення фінансування для українських дослідників.
Спікери виступатимуть англійською мовою. Усі бажаючі матимуть можливість поставити питання протягом відкритої Q&A-сесії. Вебінар проходитиме на платформі MS Teams, вхід на сторінку заходу – за посиланням.
СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА УНІВЕРСИТЕТУ ШТАТУ ПЕНСІЛЬВАНІЯ
Університет штату Пенсільванія (Penn State University) у партнерстві з Посольством України в США відкрив стипендіальну програму, до якої запрошуються українські науковці та аспіранти, які були змушені покинути своє місце перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків російської агресії проти України.
Термін подання заявок – з 1 травня, завершиться після наповнення програми. Передбачено 20 місць із можливістю переїзду членів родини. Передбачувана тривалість – 1 календарний рік із можливістю продовження.
Обрані кандидати зможуть продовжувати власні дослідження або долучатися до проєктів, які проводять у Penn State University. Університет узгоджуватиме наукові інтереси потенційних українських науковців з інтересами факультетів. Більше деталей – за посиланням.
SNSF ПРОПОНУЄ УКРАЇНСЬКИМ ДОСЛІДНИКАМ ВЗЯТИ УЧАСТЬ
У ПРОГРАМАХ ГРАНТОВОГО ФІНАНСУВАННЯ 
Швейцарський національний науковий фонд (SNSF) пропонує українським дослідникам взяти участь у програмах грантового фінансування. Вся інформація, включаючи особливості, умови та терміни подачі заявок доступна на сайті SNSF або в інформаційному бюлетені за цим посиланням.
Фонд підтримує фундаментальну науку в усіх дисциплінах, від історії до медицини та інженерних наук. У тісній співпраці з закладами вищої освіти та іншими партнерами, серед яких і Національний фонд досліджень України, SNSF прагне створити оптимальні умови для розвитку міжнародного наукового співробітництва.
БРИТАНСЬКА АКАДЕМІЯ ВИДІЛИЛА СТИПЕНДІЇ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ
ВІД ВІЙНИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ
Британська академія виділила стипендії для постраждалих від війни українських науковців. Стипендії надаються як науковцям, що знаходяться на території України, так і тим хто був вимушений виїхати за кордон. Детальна інформація та відповіді на питання щодо отримання стипендій – за посиланням.
DOE ДОПОМАГАЄ ПОСТРАЖДАЛИМ УКРАЇНСЬКИМ НАУКОВЦЯМ 
Виконавчий директор Управління науки (SC) Департаменту енергетики (DOE) США Стівен Бінклі звернувся до американських дослідників з проханням підтримати українських колег, постраждалих через розв’язану рф війну.
SC пропонує розглянути можливість прийому студентів та/або вчених, які постраждали від війни в Україні, залучивши їх до своїх досліджень, що наразі фінансуються SC. Для розміщення або співпраці з постраждалими від війни студентами та вченими будуть виділені додаткові кошти. SC також прагне створити умови для відновлення у подальшому досліджень українських вчених після їх повернення на Батьківщину.
Детальна інформація та відповіді на поширені питання доступна за посиланням.
ПРОФЕСОР З ТЕХАСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ГОТОВИЙ СПІВПРАЦЮВАТИ
З УКРАЇНСЬКИМИ ДОСЛІДНИКАМИ
Професор з Техаського університету в Остіні Реймонд Орбах готовий співпрацювати з українськими дослідниками в межах ініціативи Управління науки (SC) Департаменту енергетики (DOE) США. Усі вимоги до заявників можна знайти за посиланням. Обов’язковою умовою є суттєва спільність наукових інтересів.
Для обговорення деталей потенційні заявники можуть зв’язатися з професором напряму за адресою, що є в листі. Професор має можливість співпрацювати лише з одним чи двома науковцями або невеликою групою дослідників.
INFO SCIENCE BOT: МАЙЖЕ 3 ТИС. КОРИСТУВАЧІВ ОТРИМУЮТЬ АКТУАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ У СФЕРІ НАУКИ ТА ІННОВАЦІЙ
Нагадуємо, для оперативного інформування науковців, інноваторів та стартапників про новини та можливості МОН створено Телеграм-бот Info Science Bot.
За майже місяць роботи чатботом користуються майже 3 тис. осіб.  Уже зараз у боті розміщено понад 100 актуальних публікацій про можливості для науковців від іноземних університетів та наукових інституцій щодо грантової підтримки, мобільності та тимчасового працевлаштування.