Роль бібліотеки університету у формуванні іміджу молодого вченого

13 січня 2022

Ось і відбулася чергова зустріч «Роль бібліотеки університету у формуванні іміджу молодого вченого» наших бібліотекарів з аспірантами та молодими вченими університету, зокрема факультету соціальної та психологічної освіти. За допомогою платформи Google meet всі охочі змогли прослухати семінар, не виходячи з дому. Зустріч розпочала декан факультету соціальної та психологічної освіти Кравченко Оксана Олексіївна, вона наголосила про важливість бібліотеки в епоху цифрової наукової комунікації  і побажала усім учасникам цікавої та плідної роботи.

Любов Ковальчук бібліотекар відділу обслуговування читачів у своїй доповіді розповіла про першочергове завдання відділу, а саме про  оперативне та інформаційно-бібліографічне обслуговування студентів, наукових працівників, викладачів, співробітників та інших категорій читачів ЗВО літературою відповідно до їх інформаційних запитів.

Також ознайомила з новинками літератури по соціально-психологічній роботі, історії педагогіки, наукових дослідженнях, яку викладачі зможуть використати у своїй науковій роботі, та як здійснити пошук книги в електронному каталозі. Звернула увагу на зберігання рідкісних та цінних раритетних видань, літератури іноземними мовами, дисертацій, авторефератів, колекцій науковців, праць викладачів нашого університету, які окремо виділені з усього масиву документів нашої бібліотеки.

Тетяна Найкус завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення презентувала доповідь «Наукометрія як важлива частина наукової діяльності  та роль метаданих у формуванні іміджу молодого вченого». Де розповіла про напрацювання відділу у напрямку підвищення впливовості наукового авторитету науковця університету, про роль самих науковців у побудові інфраструктури метаданих, а також про важливість інтеграції в Європейський освітній та науковий простір. Окреслила переваги та можливості використання постійних ідентифікаторів науковців у базах даних PublonsWoSScopusORCIDБібліометрика української науки.

Валентина Устименко завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів охоче поділилася знаннями зі слухачами. Приєднавшись до розповіді колеги, влучно висвітлила важливі питання такі як: правильність складання бібліографічного списку літератури за ДСТУ України і за міжнародним стилем цитування АРА. Зосередила увагу на зручності та все доступності сайту нашої книгозбірні. Також було презентовано невтомну працю відділу, а саме щойно виданий анотований бібліографічний покажчик «Каталог дисертацій та авторефератів з фондів книгозбірні УДПУ». Хоч кожен з нас розповідав про своє, однак, усіх об’єднує єдина мета – сприяти становленню та розвитку молодого науковця. Тож радо чекаємо на вас у самому серці університету!

Дякуємо усім доповідачам і учасникам заходу за ґрунтовні доповіді та цікаве обговорення!