(Українська) Роль бібліотеки університету у формуванні іміджу молодого вченого

13 січня 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ось і відбулася чергова зустріч «Роль бібліотеки університету у формуванні іміджу молодого вченого» наших бібліотекарів з аспірантами та молодими вченими університету, зокрема факультету соціальної та психологічної освіти. За допомогою платформи Google meet всі охочі змогли прослухати семінар, не виходячи з дому. Зустріч розпочала декан факультету соціальної та психологічної освіти Кравченко Оксана Олексіївна, вона наголосила про важливість бібліотеки в епоху цифрової наукової комунікації  і побажала усім учасникам цікавої та плідної роботи.

Любов Ковальчук бібліотекар відділу обслуговування читачів у своїй доповіді розповіла про першочергове завдання відділу, а саме про  оперативне та інформаційно-бібліографічне обслуговування студентів, наукових працівників, викладачів, співробітників та інших категорій читачів ЗВО літературою відповідно до їх інформаційних запитів.

Також ознайомила з новинками літератури по соціально-психологічній роботі, історії педагогіки, наукових дослідженнях, яку викладачі зможуть використати у своїй науковій роботі, та як здійснити пошук книги в електронному каталозі. Звернула увагу на зберігання рідкісних та цінних раритетних видань, літератури іноземними мовами, дисертацій, авторефератів, колекцій науковців, праць викладачів нашого університету, які окремо виділені з усього масиву документів нашої бібліотеки.

Тетяна Найкус завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення презентувала доповідь «Наукометрія як важлива частина наукової діяльності  та роль метаданих у формуванні іміджу молодого вченого». Де розповіла про напрацювання відділу у напрямку підвищення впливовості наукового авторитету науковця університету, про роль самих науковців у побудові інфраструктури метаданих, а також про важливість інтеграції в Європейський освітній та науковий простір. Окреслила переваги та можливості використання постійних ідентифікаторів науковців у базах даних PublonsWoSScopusORCIDБібліометрика української науки.

Валентина Устименко завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів охоче поділилася знаннями зі слухачами. Приєднавшись до розповіді колеги, влучно висвітлила важливі питання такі як: правильність складання бібліографічного списку літератури за ДСТУ України і за міжнародним стилем цитування АРА. Зосередила увагу на зручності та все доступності сайту нашої книгозбірні. Також було презентовано невтомну працю відділу, а саме щойно виданий анотований бібліографічний покажчик «Каталог дисертацій та авторефератів з фондів книгозбірні УДПУ». Хоч кожен з нас розповідав про своє, однак, усіх об’єднує єдина мета – сприяти становленню та розвитку молодого науковця. Тож радо чекаємо на вас у самому серці університету!

Дякуємо усім доповідачам і учасникам заходу за ґрунтовні доповіді та цікаве обговорення!