Річниця пам’яті жертв голодомору

26 листопада 2016

1

З нагоди річниці пам’яті жертв Голодомору, на факультеті соціальної та психологічної освіти, була проведена лекція «Голодомор 1932—1933 рр. в Україні, його причини та наслідки», лекцію проводила к.п.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Полєхіна Вікторія Миколаївна.

2

3

Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

4

Голод, що поширювався протягом 1932 р., набув найстрашнішої сили на поч. 1933 р. За підрахунками дослідників, в Україні щодня помирало голодною смертю 25 тис. осіб, щогодини — 1 тис, щохвилини — 17. Середня тривалість життя українців у 1933 р. у чоловіків становила 7,3 року, а в жінок — 10,9 року.

5

Під час лекції студенти  хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв репресій, а також мали можливість  задавати питання, а також дискутувати на тему Голодомору та його причин.

6

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.

7

Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій.

8