Річниця пам’яті жертв голодомору

26 листопада 2016

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

1

З нагоди річниці пам’яті жертв Голодомору, на факультеті соціальної та психологічної освіти, була проведена лекція «Голодомор 1932—1933 рр. в Україні, його причини та наслідки», лекцію проводила к.п.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Полєхіна Вікторія Миколаївна.

2

3

Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

4

Голод, що поширювався протягом 1932 р., набув найстрашнішої сили на поч. 1933 р. За підрахунками дослідників, в Україні щодня помирало голодною смертю 25 тис. осіб, щогодини — 1 тис, щохвилини — 17. Середня тривалість життя українців у 1933 р. у чоловіків становила 7,3 року, а в жінок — 10,9 року.

5

Під час лекції студенти  хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв репресій, а також мали можливість  задавати питання, а також дискутувати на тему Голодомору та його причин.

6

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.

7

Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій.

8