(Українська) Семінар «Моніторинг та адвокація забезпечення безперешкодного доступу до виборчих дільниць для людей з інвалідністю»

29 травня 2018

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» за підтримки громадської організації «Черкаське обласне громадське об’єднання «Життя без бар’єрів» в місті Черкаси було проведено обласний семінар-тренінг на тему: «Моніторинг та адвокація забезпечення безперешкодного доступу до виборчих дільниць для людей з інвалідністю».

В семінарі взяли участь: Лариса Магдюк, координатор програм Міжнародної фундації виборчих систем, IFES Україна, заступник голови міста Черкаси Бордунос Людмила, регіональний координатор Уповноваженого ВР України з прав людини в Черкаській області, представники головного територіального управління юстиції у Черкаській області та управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, тренерка з виборчого законодавства від ГО «Молода Черкащина» Кавальчук Тетяна, керівники, лідери і фахівців Всеукраїнських громадських організацій людей з інвалідністю, громадських організацій Черкаської області, та ін. Була запрошена і співробітник Центру соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного туризму «Без бар’єрів»  Войтовська Алла Іванівна.

Учасники заходу отримали знання про поширення та подальше впровадження методології моніторингу доступності виборчих дільниць та адвокатування включення людей з інвалідністю до виборчих процесів. Дізнались, що політичні права – це одні з основних конституційних прав і свобод громадян України. Про реалізацію політичних прав громадян з інвалідністю та підготовку і реалізацію стратегії змін щодо покращення стану доступності об’єктів громадського призначення, на яких розташовано виборчі дільниці.

А також, користуючись методикою проведення аудитів доступності громадських закладів, провели навчально-практичний аудит доступності вхідної групи, холу та приміщень конференц-зали готелю.
Дана тема актуальна і важлива, оскільки 60% виборчих дільниць розміщуються в закладах освіти, а решта в будівлях громадського значення. Забезпечення архітектурної доступності приміщень надасть можливість маломобільним групам населення в тому числі і особам з інвалідністю отримувати послуги на рівні з іншими громадянами та повноцінно користуватися своїми правами та свободами людини і громадянина закріпленими в Конституції України.


Фото новини: