Національно-патріотичний табір для студентської молоді «ДІЯ»

Керівник: Кравченко Оксана Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, декан факультету соціальної та психологічної освіти

Координатор: Девілєнєва Вікторія Олександрівна, студентка факультету соціальної та психологічної освіти

На факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини впроваджено інноваційний проект – Національно-патріотичний табір для студентської молоді «Дія» (далі – Табір «Дія»), мета якого – формування у студентів високої патріотичної свідомості, почуття вірності Батьківщині, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.

Учасниками табору є студентська та учнівська молодь міста Умань.

Особливістю, водночас і визначальною засадою роботи Табору «Дія» є те, що участь у діяльності – від керівництва до проведення того чи іншого заходу – беруть лише студенти, що сприяє формуванню вмінь самоорганізації.

Табір «Дія» розпочав свою роботу у 2014 році внаслідок трагічних подій у державі – революційних змін у листопаді 2013 – березні 2014 р., початку війни на Сході країни. Його створення продемонструвало високу громадянську позицію студентства УДПУ імені Павла Тичини, готовність молодого покоління відстоювати національні цінності, українську державність.

Показово, що інноваційний проект «Національно-патріотичний табір для студентської молоді «Дія» здобув перемогу – І місце у ІІІ Всеукраїнському дистанційному конкурсі наукових робіт із соціальної педагогіки (Житомир, 2014).

За час роботи табору відпрацювали такі тематичні зміни:

2014–2015 I–II «Я – Українець і я цим пишаюсь!»
2015–2016 ІІІ «Я – студент, я – патріот!»
2015–2016 ІV «5 ідей для моєї України»
2016–2017 V «Молодь діє – держава процвітає»
2016–2017 VI «Подорожуємо без бар’єрів»
2017–2018 VII-VIII «Ми, студенти УДПУ,  вивчаємо, знаємо і творимо історію України?!»

 

2018-2019 IX «Ми за мир»
2018-2019 X «Крок за кроком до нової академічної культури»

Надалі готуються до відкриття і роботи наступні зміни Табору «Дія», який, сподіваємося, продовжуватиме бути осередком становлення студентства як громадян-патріотів України, готових брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Національно-патріотичний табір для студентської молоді «ДІЯ»