Центр родинного виховання: гармонія та здоров’я сімейних стосунків
Сприяння розвитку гармонійних і здорових сімей визначає важливість інституту сім’ї у формуванні суспільства. З цією метою на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету діє Науково-практичний Центр родинного виховання.
Основні напрями діяльності:
- проведення тренінгів, семінарів, майстер-класів. здійснення культурно-просвітницьких заходів з метою відродження та збереження сімейних традицій і цінностей;
- упровадження в освітній процес тематики підготовки молоді до усвідомленого материнства і батьківства, гармонійного родинного спілкування, та впровадження національних цінностей родинного виховання;
- підготовка, видання та поширення наукових і навчально-методичних матеріалів.
Заходи, які відбулися на базі Центру родинного виховання:
- засідання «Батьківського університету», як спільний проєкт Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та відділів освіти Гайворонської та Уманської районної державної адміністрації.
- літературно-тематичний захід «Йому судилась доля генія…», присвяченого вшануванню пам’яті Павла Тичини чиє ім’я носить наш університет;
- Українська жінка-матір: героїзм вдома, на роботі, на передовій – обговорення різних аспектів материнства в сучасних умовах. Заходи «Жіночі права: крок за кроком: виклики воєнного часу», «Працююча мати – добра мати» присвячені Дню Матері, Дню сім’ї та Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я; а також оформлення фотовиставки «Від тебе, мамо, в світ ідуть дороги…» та інше;
- Святкування Дня батька «Кожен день з тобою – свято! Ти – найкращий в світі ТАТО!», студенти та викладачі змонтували відеоролик, який представили на сайті факультету соціальної та психологічної освіти, де вони разом з найдорожчою людиною – Батьком;
- Святкування Дня Матері «Щасливі онуки», де у відеоряд зібрали фото студентів ФСПО зі своїми бабусями та дідусями;
- «Свіча милосердя…», де вшановували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні;
- Проведення круглого столу з аналізом студентських рефератів на тему: «Щаслива родина», «Жінка-мати в культурі різних народів», «Етика сімейних стосунків», «Соціальний захист материнства в Україні»;
- Перегляд українського фільму «Довбуш» – один із заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання студентської молоді та біографічного фільму “Заборонений”, який розповідає про нелегку долю українського поета та дисидента Василя Стуса;
- Дослідження «З майстерністю люди не родяться, а здобутим ремеслом гордяться» (на матеріалах робіт майстринь Тальнівщини) підготовлене членами Центру – лауреат конкурсу Тальнівської районної ради та номінант щорічної регіональної літературної премії ім. Федора Мицика.
- «Як добре, що є у світі ВОЛОНТЕР – це той, хто у душі байдужість стер…», круглий стіл «Волонтерство в умовах війни». (Про співпрацю з Українською школою «Крила» в м. Цюрих; плетіння сіток, збір коштів на автомобіль для бригади військових херсонського напрямку, а також сортування речей, що приносили для переселенців, збирання енергетичних наборів для військовослужбовців, приготування їжі та заготівля напівфабрикатів на фронт);
- Відкрита виховна година присвячена Всесвітньому дню хліба «Син Землі і Сонця»;
- «Колодія величаймо – Весну зустрічаймо!», де учасники Центру родинного виховання познайомили із традиціями святкування Масниці;
- Під час дистанційного навчання учасники Центру родинного виховання обговорили книги «Українське народознавство» (родинна обрядовість), «Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку» Філіппи Пері, «Як ми псуємо наших дітей і як припинити це робити» Наталії Царенко та інші.
Такий різноманітний підхід до виховання та підтримки сімей науково-практичного Центру родинного виховання робить свій внесок у формування здорового та щасливого суспільства.
Керівник – Полєхіна Вікторія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи