(Українська) Як впоратись з почуттям провини під час війни? Поради від психолога Інни Чамлай.
Зараз багато з нас переживають почуття провини, що роблять «недостатньо» для перемоги. А також, що продовжують жити, коли інші люди гинуть. Як впоратись з подібними переживаннями?
- Пам’ятайте, що всі ми маленькі частинки нашої України! Зберігаючи себе, ми зберігаємо й нашу державу. А якщо щей продовжуємо працювати – підтримуємо її функціонування.
- Помічайте те, що робите та хваліть себе. Не буває маленької допомоги, кожен вклад важливий. Можете зробити таку вправу з кимось із близьких: по черзі похваліть один одного за те корисне, що ви зробили, наприклад, цього тижня (донати, волонтерство, поширення корисної інформації, продовження роботи та ін.).
- Бережіть своє фізичне та ментальне здоров’я. Якщо ви будете не в ресурсі, то й допомогти не зможете. Тому в першу чергу подбайте про себе. Достатньо спіть, добре харчуйтесь, дотримуйтесь водного балансу, включайте у ваш розпорядок дня фізичну активність, гуляйте на свіжому повітрі. Якщо відчуваєте, що важко впоратись зі своїми переживаннями – обов’язково зверніться до психолога.
Скорішої нам перемоги!