(Українська) ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З ПЕДАГОГІКИ ЗА УЧАСТЮ СТЕЙКХОЛДЕРІВ

14 квітня 2023

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

На факультеті фізики, математики та інформатики  до участі в освітньому процесі залучаються досвідчені вчителі, викладачі, стуйкхолдери. Вже стало традицією організовувати обговорення проблем реформування системи освіти та змісту освіти, зокрема, на занятті з педагогіки, яке проводилося у формі круглого столу 8 березня 2023 року згідно програми та розкладу занять. Заняття проходило у змішаному режимі.

На початку заняття викладач, к.п.н., Стеценко Надія Миколаївна оголосила тему заняття «Зміст освіти в сучасному закладі загальної середньої освіти», його мету та завдання.

До участі у засіданні круглого столу залучилися учителі фізики, математики, інформатики, природничих наук, директори шкіл, стейкхолдери, які на практиці реалізують зміст освіти, знають особливості впровадження НУШ.

Так, директор Кузьминогребельського ліцею Христинівської міської ради, вчитель фізики і математики, вчитель вищої категорії Слободянюк Олена Анатоліївнарозкрилазміст освіти та особливості навчання дітей з інклюзією, привела приклад розробки індивідуальної освітньої траєкторії та індивідуального навчального плану.

Директор Іванівської гімназії Паланської сільської ради  Оверчук Олег Миколайович на прикладі навчального плану Іванівської гімназії, показав, як розробляється та затверджується варіативна складова навчального плану.

Вчитель інформатики Полянецької гімназії Уманської міської Тягай Іван Олександрович ознайомив з різними варіантами модельних програм з інформатики,поділивсядосвідом вибору модельної навчальної програми.

Коптюх Яна Володимирівна – учитель математики Уманської міської гімназії №11 розкрила один із аспектів формули НУШ: педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.

Учитель інформатики та історії Уманської гімназії №10 Пуля Михайло Костянтинович взяв участь в обговоренні питань, які виникали по ходу засідання круглого столу.

Дискусії точилися навколо таких проблем, як: ризики на шляху реформування системи освіти; свобода творчості та межі самостійності вчителя у здійсненні освітнього процесу;  адаптація учня, який в силу різних обставин переходить з однієї школи до іншої, хоча це школа, без поглибленого вивчення предметів; проблеми вибору підручників для вивчення предметів та ін.

На етапі релаксації студенти поділилися своїми думками: що нове дізналися, що вразило, над чим потрібно поміркувати.

В кінці засідання Стеценко Н.М. подякувала всім учасникам круглого столу і, особливо, стейкхолдерам, які залучилися до освітнього процесу підготовки майбутніх вчителів, та висловила сподівання на подальшу співпрацю.

Джерело


Фото новини: