День вишиванки

16 травня 2024

«Золотими промінцями на світанку
Привітало сонце неба голубінь.
Вишиваємо сьогодні вишиванку
Для нащадків, для майбутніх поколінь.»
(Г.Максимович)
З Днем Вишиванки!
Хай доля вишиває перемогу, мир спокій і добробут для усіх нас!
Свято – це можливість привернути увагу до символу національного єднання та гордості – Вишиванки! Кожна сорочка – це унікальний витвір, який об’єднує нас з нашим минулим та одночасно є символом сучасності.
Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Вишита сорочка – це не лише красивий предмет одягу, а й мистецтво, яке має в собі глибокий символізм. Кожному регіоні України притаманний свій візерунок та кольорова гамма, що дає можливість зрозуміти, де саме вишивалась сорочка. Крім того, вишиванка – це оберіг, і колір, форма, крій, матеріал, орнамент мають значення. Головних кольорів п’ять: білий, чорний, червоний, синій, жовтий. Традиційно малюнок вишивки не змінювався. Квітчастий фантазійний декор почав з’являтися лише в XX столітті.
16 травня ми зможемо згадати своє коріння та багату українську традиційну культуру. Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українців. Крізь віки проніс народ любов до вишиванки та зберіг особливі традиції її створення.
Викладачі та студенти факультету соціальної та психологічної освіти приєдналися до національної руханки з нагоди Міжнародного Дня Вишиванки. Вони з великим ентузіазмом та патріотизмом взяли участь у святкуванні та вдягли вишиванки, щоб підтримати українську культуру та традиції. Ця ініціатива є важливим символом єдності, гордості за свою країну та підтримки національних цінностей.