(Українська) ДО ДНЯ ВДЯЧНОСТІ ВОЛОНТЕРАМ

20 квітня 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

20 квітня весь світ відзначає День вдячності волонтерам.

Непростий і тривалий етап становлення та розвитку громадянського суспільства на засадах свободи, творчості, гуманізму, милосердя супроводжується складними політичними та соціально-економічними викликами в умовах війни.

Напад росії на Україну не залякав, а ще більше згуртував українців, про що, насамперед, свідчить велике бажання людей допомогти: люди різного віку і статків надають свою допомогу грішми, продуктами, речами, активно відгукуються керівники підприємств, заводів, приватні підприємці, сільські громади, галузь освіти і соціальна галузь. Допомога надається в повному обсязі та вчасно.

Ефективним засобом розвитку громадянського суспільства є волонтерська діяльність. Наразі волонтери є повноправними суб’єктами суспільного розвитку. Роль волонтерства визнана на державному рівні, що знаходить своє підтвердження в окремих законодавчих документах, зокрема у законах України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» (2001 р., зі змінами), «Про соціальні послуги» (2003, зі змінами), «Про волонтерську діяльність» (2011, зі змінами) та ін., у яких добровільна праця волонтерів визнається як необхідна та суспільно корисна.

У міжнародному праві волонтерство – це участь добровольців – іноземних громадян у воєнних діях на боці жертв агресії або народу, що веде збройну боротьбу за свободу і незалежність проти іноземного гноблення.

В умовах воєнного стану активізували діяльність тисячі волонтерських організацій. З-поміж інших заслуговує на увагу Волонтерська організація «РАЗОМ»  м. Умань (https://www.facebook.com/groups/1413678352295572/).

З-поміж основних напрямів діяльності волонтерів організації «РАЗОМ»:

  • збір необхідних речей, ліків, усього, чого потребують наші захисники, збройні сили, територіальна оборона;
  • проведення занять з тактики (тактичної медицини) для представників територіальної оборони, цивільного населення і всіх, хто цього буде потребує;
  • створення бази водіїв з авто з метою забезпечення перевезень;
  • комунікація з іншими волонтерськими організаціями, штабами з метою злагодженої співпраці з чітким розподілом обов’язків та забезпечення чіткої логістики.

Для маленьких діток волонтери пакують так звані «наплічники радості»,  до яких кладуть цукерки, іграшки, різні цікавинки для малечі 2-4 років – так волонтери намагаються потішити діток, які не розуміли поняття «війна», але, на жаль, опинились в її реаліях.

Важливим напрямом діяльності волонтерів – допомога та супровід поранених військовослужбовців, яких  лікують в одному зі шпиталів нашого міста найкращі медики.

Українці і тут об’єдналися задля допомоги – збирають кошти на лікування, медикаменти, нове обладнання для лікарень, спецавтомобілі для безпечного   транспортування поранених, приносять пораненим книжки, побутові речі, масово здають кров, тощо.

Лікарі високо цінують допомогу, яку надають шпиталю волонтери. Зокрема, догляд за пораненими (перевдягнути, погодувати, підняти настрій), завдяки чому  медики можуть зосередитися безпосередньо на лікуванні.

Самі солдати дуже високо цінують таку допомогу. За словами очевидців, бойовий дух українських солдатів і офіцерів, як і раніше, високий. Багато хто просить трохи їх «підремонтувати» і хочуть швидше повернутися на фронт, незважаючи на важкі поранення.

Понад два десятки волонтерів працюють практично без вихідних, кожен бере на себе певну частину роботу. Одна  учасниць волонтерського руху – Поліщук Наталія – здобувач ступеня доктора філософії (ОНП «Освітні, педагогічні науки») факультету соціальної та психологічної освіти, викладач кафедри медико-біологічних основ фізичної культури факультету фізичного виховання, яка працює над дослідженням «Формування здоров’язбережувальної компетентності студентської молоді у процесі  волонтерської діяльності».

Викликає захоплення єднання і включеність нашої молоді до  волонтерського руху – добровольчого сектору суспільного розвитку. Велика вдячність волонтерам та усім, хто долучений до надважливої спільної справи – наближення до ПЕРЕМОГИ!


Фото новини: