(Українська) ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКА ЛІТНЯ ШКОЛА

4 березня 2021

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКА ЛІТНЯ ШКОЛА

«Свобода і політика. Протестні спільноти та мережі спротиву»

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Філософський факультет Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), Польський культурно-освітній центр та історичний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (Умань, Україна) у співпраці з Європейським Центром Солідарності (Ґданськ, Польща) запрошують студентів, які навчаються у вищезгаданих університетах за напрямами (бакалавр і магістр): філософія, історія, полоністично-філософські педагогічні студії, польська філологія (спеціалізація), соціальна робота. Запрошуємо також до участі в програмі аспірантів та докторантів.

ХАРАКТЕР І ХІД ПРОЕКТУ

Проект є міждисциплінарним, поєднує наукові теми у галузі філософії, історії та політології. Основна мета школи – окреслити багатогранну природу явища свободи, проаналізовану на основі досвіду Польщі та України.

І етап проекту – березень–червень 2021 (платформа Teams):В рамках школи організовано дві студентські команди, одну зі студентів УАМ, а іншу – зі студентів університету в Умані. Заняття будуть проводитися в середньому раз на місяць, у чотири раунди, організовані в п’ятницю, з 10.00 до 14.00. Кожна зустріч складається з двох частин. У першій ми прослухаємо двогодинні (60 хв) лекції, адресовані студентам обох команд. Друга частина – тривалістю 1,5 години – це практикум, метою якого є підготовка студентів до опрацювання кінцевого проекту (наукова стаття). Перед кожним заняттям студенти також отримають короткий текст, який є вступом до обговорюваного питання.

Мовами навчання у школі будуть польська та українська. На кожній з лекцій та під час дискусії буде присутня особа, яка може виконувати функції перекладача, а всі ключові терміни та основний зміст в презентаціях, а також обговорення під час зустрічей, буде двомовним, тобто  польською/українською мовами.

ІІ етап проекту – вересень 2021 р. (Чотириденна навчальна поїздка або заняття на платформі Teams).Плануємо провести другу частину проекту разом з експертами Європейського Центру Солідарності в Ґданську. Методика проведення занять буде залежати від поточної епідеміологічної ситуації і матиме одну з двох форм: поїздка студентів до Ґданська або дистанційні заняття, які проводить Центр Солідарності.

 РЕЗУЛЬТАТ ПРОЕКТУ

Основним результатом участі у Школі, крім досвіду, пов’язаного з роботою в міждисциплінарному міжнародному дослідницькому проекті, будуть дві наукові статті, написані під керівництвом д-ра Лідії Годек (група з Познані) та проф. Ігоря Кривошеї (група з Умані). Після проходження процедури рецензування ми плануємо опублікувати статті у журналі Sensus Historiae (журнал зі списку Міністерства освіти та науки) Кожен учасник також отримає сертифікат, що підтверджує участь у проекті.

Кількість місць – 10. Право на участь у проекті визначатиметься обґрунтуванням, яке ви зазначите у відповідному полі у ​​заявці:: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=4Z5ocy-0JU6l9mbR8pvAkjwQ54einT9Ho2T5-AgZkt9URDRYOTFVTDhOTkFBQ0RHUkI0TDZWMlNJTy4u

Реєстрацію відкрито до 10 березня 2021 р. (включно).

Лектори:

– д-р Лідія Годек (координатор та науковий керівник Познанської групи),

– проф., доктор габілітований Анджей В. Новак (УАМ)

– проф.,доктор габілітований Кшиштоф Пшибишевський (УАМ)

– проф. д-р Ігор Кривошея (координатор та науковий керівник Уманської групи)

– д-р Ігор Фицик (УДПУ)

– д-р Сергій Куценко (УДПУ)

Координатори проекту:

д-р Маріуш Шинкевич (УДПУ)

магістер Філіп. К. Лещинський (УАМ)

Підтримка:д-р Костянтин Мазур (Секція міжнародного співробітництва УАМ).