Розсилка для науковців №60

31 жовтня 2022
Шановні науковці, вітаємо!
Сьогодні у нашому листі дізнавайтесь про нові вебінари щодо платформи «Web of Science», актуальні можливості від НФДУ, заяву країн-учасниць Міжнародної організації зі збереження Антарктиди щодо припинення терору РФ в Україні та про інші важливі новини.
ВЕБІНАРИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТФОРМИ «WEB OF SCIENCE»
З 1 до 29 листопада вчені зможуть узяти участь у безкоштовних вебінарах українською мовою, які організовує компанія «Clarivate».
Теми вебінарів:
  • 1 листопада – Пошук та аналіз патентної інформації;
  • 8 листопада – Базові можливості роботи в Web of Science Core Collection;
  • 10 листопада – Відкритий доступ та відкрита наука;
  • 17 листопада – Додаткові можливості Web of Science Core Collection;
  • 22 листопада – Підбір журналу для публікації;
  • 29 листопада – Дані та метрики Web of Science з різними API від Clarivate.
Зареєстровані учасники, які прослухають не менше 90% основного часу вебінару, зможуть отримати електронні сертифікати про участь. Більше інформації та посилання на реєстрацію – ось тут.
МОЖЛИВОСТІ ВІД НФДУ
Національний фонд досліджень України продовжує повідомляти про актуальні можливості для українських науковців. Дізнавайтесь деталі за посиланнями.
  • Стипендії від Льовенського університету. В межах програми MSCA4Ukraine Центр біомедичної етики та права Льовенського університету (KU Leuven, Бельгія) має можливість прийняти в свою команду дослідника з України для виконання проєкту «Навігація у кризових ситуаціях хворих на рак».
  • Програма стипендій від Міланського університету «Бікокка» для українських дослідників, інженерів і наукових співробітників, що працюють у дослідницьких установах України.
  • Гранти на дослідження від Словенії. Інститут геології Республіки Словенія в межах глобальної кампанії «We support Science in Ukraine» пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.
INFO SCIENCE BOT: МАЙЖЕ 4,5 ТИС. КОРИСТУВАЧІВ ОТРИМУЮТЬ АКТУАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ У СФЕРІ НАУКИ ТА ІННОВАЦІЙ
У березні 2022 року МОН запустило Info Science Bot – телеграм-бот, який вже став інформаційною підтримкою для майже 4,5 тис. зареєстрованих науковців, інноваторів та стартапників.
В умовах воєнного стану ця ініціатива набуває надважливого значення, адже щоденно інформує науковців та інноваторів про актуальні професійні можливості в Україні та за її межами.
Нині у боті розміщено майже 350 публікації, серед яких новини про:
  • програми наукових стажувань, пропоновані іноземними партнерами;
  • можливості працевлаштування українських дослідників за кордоном;
  • надання грантової підтримки для інноваційних стартапів;
  • корисні для формування наукового світогляду події;
  • розвиток наукової та інноваційної діяльності на державному рівні тощо.
Крім того, до телеграм-боту можна надсилати повідомлення про важливі новини, події та пропозиції, які сприяють науково-технічному та інноваційному розвитку країни. Для цього активною є кнопка «Повідомити про новину або можливість».
РОЗПОЧАТО РОБОТУ З УПОРЯДКУВАННЯ ПРОФІЛІВ УСТАНОВ
У БАЗАХ ДАНИХ «SCOPUS» ТА «WEB OF SCIENCE»
На 2022 рік МОН запланувало упорядкування закладами вищої освіти, науковими установами, іншими підприємствами, установами та організаціями їхніх профілів у базах даних «Scopus» та «Web of Science».
Упорядкування профілів у Scopus та Web of Science сприятиме здійсненню якісного моніторингу результатів наукової діяльності установ за показниками публікаційної активності, дасть можливість відстежувати відповідні показники у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів, забезпечить коректне відображення статей працівників установ в їхніх інституційних профілях.
За результатами проведення відповідної роботи установи мають надати звіт шляхом заповнення зазначеної у рекомендаціях форми до 18 листопада 2022 року. Головні розпорядники бюджетних коштів за результатами проведеної установами роботи поінформують МОН до 30 листопада 2022 року.
УКРАЇНСЬКІ ВЧЕНІ ПРАЦЮЮТЬ НАД РОЗВИТКОМ
ГЛОБАЛЬНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ МАЙБУТНЬОГО
20 жовтня відбувся «Euratom NCP in Ukraine Workshop 2022», присвячений участі України у програмі ЄС із досліджень та навчання Європейської спільноти з атомної енергії, комплементарної до рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».
Під час воркшопу було представлено зокрема:
  • результати участі України за всіма напрямами програми «Horizon 2020»;
  • інформацію про можливості програми «Horizon Europe»;
  • ініціативу МОН щодо створення Національного порталу міжнародного науково-технічного співробітництва.
Відеозапис заходу можна переглянути за посиланнями: частина 1 і частина 2.
Зазначимо, нині українські організації продовжують виконання 15 проєктів за програмою Євратом в межах програми «Горизонт 2020». Розпочато виконання 8 проєктів у межах програми «Горизонт Європа».
КРАЇНИ-УЧАСНИЦІ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ АНТАРКТИДИ ЗАКЛИКАЛИ РФ ПРИПИНИТИ ТЕРОР НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
24 жовтня в місті Гобарті (Австралія) почалось 41-ше засідання Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики. Це міжурядова організація, яка відповідає за виконання положень Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики, контролює промислову та наукову діяльність у районах, на які поширюються дія Конвенції, тобто в усьому Південному океані. Україна є членом організації з 1994 року.
У засіданні беруть участь 24 національні делегації та окремо делегація ЄС. Оскільки серед учасників є делегація РФ, українські представники на пленарному засіданні зробили заяву щодо російської агресії з вимогою припинити терор проти України та закликом до країн-членів організації докласти максимальних зусиль для цього.
Своїми виступами Україну підтримали делегації США, Великої Британії, країн ЄС, Австралії, Нової Зеландії, Норвегії, Японії. Делегація рф також звернулась до Комісії із власною заявою, але цю заяву відмовилася слухати як делегація України, так й інші дружні країни, – усі учасники демонстративно залишили залу засідань.
На сьогодні все! 
Нагадуємо, що якщо ви НЕ хочете отримувати цю розсилку, будь ласка, заповніть цю анкету.
Якщо ж хтось із ваших колег, друзів чи знайомих також хоче отримувати цю розсилку, то вони можуть заповнити анкету за посиланням, і ми додамо їхні мейли до переліку адресатів.
З повагою
команда Міністерства освіти і науки