(Українська) Розсилка для науковців №67

20 лютого 2023

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Шановні науковці, вітаємо!
Сьогодні у листі нашої розсилки дізнавайтесь про Національний портал міжнародного науково-технічного співробітництва, конкурс кандидатів до Ідентифікаційного комітету з питань науки, а також про актуальні можливості для вчених.
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОРТАЛ МІЖНАРОДНОГО
НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Презентовано Національний портал міжнародного науково-технічного співробітництва. Це майданчик для взаємодії майбутньої мережі Національних контактних пунктів, офісу програми «Горизонт Європа» в Україні, представників та експертів від України в комітетах, відповідальних за моніторинг виконання програми «Горизонт Європа» та «Євратом», з ученими та дослідниками.
Портал сприятиме зростанню кількості українських проєктів та їхніх учасників у програмах міжнародного співробітництва завдяки інформаційному забезпеченню українських учених, інноваторів та підприємців про Рамкову програму ЄС «Горизонт Європа» та програму «Євратом», а також про інші програми міжнародного наукового та інноваційного співробітництва.
КОНКУРС ДО СКЛАДУ ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ НАУКИ
МОН оголосило конкурс з відбору кандидатів до складу Ідентифікаційного комітету з питань науки. Комітет формується з вітчизняних та іноземних вчених, які мають вагомі наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі.
Пропозиції щодо кандидатів у члени Ідентифікаційного комітету з питань науки надаються українськими та іноземними науковими установами, науковими організаціями, громадськими науковими організаціями, науковими фондами, а також міжнародними та національними радами з питань науки.
Докладно про умови конкурсу – за посиланням.
РЕЄСТРАЦІЯ НА ЖІНОЧИЙ ХАКАТОН «SHEBUILDS UKRAINE», ПРИСВЯЧЕНИЙ ПІСЛЯВОЄННІЙ ВІДБУДОВІ УКРАЇНИ
До 24 лютого відкрито реєстрацію на участь у жіночому хакатоні «SheBuilds Ukraine», який присвячено післявоєнній відбудові України.
SheBuilds Ukraine Hackathon – перший хакатон для українських студенток, організатором якого є канадська архітектурна компанія «WZMH Architects» за підтримки МОН та Посольства України в Канаді.
Захід відбуватиметься 3-5 березня в онлайн-форматі. Призовий фонд – 5000$ CAD. Деталі та реєстрація – на сайті.
ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКИХ ДОСЛІДНИКІВ ВІД БОЛОНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
У зв’язку з агресією росії на території нашої держави, Болонський університет пропонує низку можливостей для дослідників та викладачів з України. Ознайомитись із пропозиціями можна на офіційному сайті Болонського університету за посиланням.
СПІВПРАЦЯ З ІНОЗЕМНИМИ НАУКОВЦЯМИ: ПЕРСОНАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ
На сайті Національного фонду досліджень України відкрито нову підрубрику «Персональні пропозиції». Відтепер там буде розміщуватися інформація від зацікавлених у підтримці українських колег іноземних науковців.
Для того, щоб українські вчені змогли самостійно зкомунікувати та розпочати співпрацю з закордонними колегами, у підрубриці будуть розміщуватись персональні пропозиції від науковців разом із усією необхідною додатковою інформацією, зокрема контактними даними.
ПРОДОВЖЕНО СТРОК ДІЇ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМІВ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Набрав чинності Закон №2859-IX, яким внесено зміни до законів «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки» та «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» щодо продовження дії затверджених цими законами пріоритетних напрямів на 2023 рік.
Реалізація акта дозволить продовжити фінансування у 2023 році розпочатих у попередні роки наукових досліджень і науково-технічних розробок, а також уможливить проведення конкурсних відборів нових досліджень і науково-технічних розробок відповідно до затверджених пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності в Україні.
На сьогодні все! 
Нагадуємо, що якщо ви НЕ хочете отримувати цю розсилку, будь ласка, заповніть цю анкету. Якщо ж хтось із ваших колег, друзів чи знайомих також хоче отримувати цю розсилку, то вони можуть заповнити анкету за посиланням, і ми додамо їхні мейли до переліку адресатів.
З повагою
команда Міністерства освіти і науки