30 вересня – День усиновлення в Україні. Діти мають право на щастя!

30 вересня 2014

День усиновлення – свято України, яке щороку припадає на 30 вересня та збігається з днем великого православного свята Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. День усиновлення встановлено згідно з Указом Президента України “Про день усиновлення” від 27 листопада 2008 року. Мета – відзначити суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, підтримка та розвиток національного усиновлення. Державну функцію щодо усиновлення та вирішення питань дітей здійснює Служба у справах дітей. Щороку в Україні з’являється близько 8 тис. нових дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування. Основні причини: складні матеріальні обставини батьків, вживання алкоголю та наркотиків, жорстоке ставлення до дітей.

усиновлення

Станом на 1 квітня 2013 року 1743 громадян України перебували на обліку у службах у справах дітей як кандидати у всиновлювачі. На обліку дітей, які можуть бути усиновлені, перебувало 28 257 дітей, з них лише 1094 – діти віком до 5 років.За оперативними даними служб у справах дітей, станом на 01.09.2013 громадяни України усиновили 1170 дітей, іноземці – 390.

Процес усиновлення є найбільш дієвим кроком до подолання явища сирітства в Україні, адже усиновлена дитина чи дитина, яка хоча б виховується в будинку сімейного типу – має змогу відчути себе в певній мірі соціально-адаптованою, захищеною з боку батьків, отримує відповідне виховання та не входить в категорію «ризику» при набутті повноліття.

htt567