Фестиваль педагогічної творчості!

29 травня 2015

20 травня в нашому університеті відбувся Фестиваль педагогічної творчості – свято для творчих особистостей, педагогів та глядачів. Цьогорічний фестиваль став ювілейним – 25 років поспіль студентська молодь Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини демонструє на сцені альма-матер свої знання, таланти, уміння.

7

 

Із вітальним словом до учасників та усіх присутніх звернувся ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Олександр Безлюдний.

Учасниками фестивалю стали команди студентів Інститутів філології та суспільствознавства , соціальної та економічної освіти , розвитку дитини та природничо-математичної та технологічної освіти .

Під час першого етапу фестивалю кожна із команд творчо і креативно презентувала себе. Піснями і флешмобами, блокбастерами і танцями, цікавими сценками та театральними постановками учасники команд представляли свої спеціальності.

9

11

Поступово свято набувало дедалі більшого розмаху та запалу. На другому етапі по чотири учасники від кожної команди змагалися у складанні слів – відповідей на запитання ведучого. В запеклій боротьбі, демонструючи кмітливість та швидкість, переміг Інститут філології та суспільствознавства.

Не менш оригінальним та непередбачуваним було змагання між капітанами, яким запропоновано було продовжити речення на педагогічну тематику. Кожен підійшов до виконання завдання винахідливо і з гумором.

За умовами наступного етапу команди складали розповіді, поетичні або прозові, про школу майбутнього, використовуючи запропоновані попередньо слова. Студенти зуміли за кілька хвилин не тільки придумати цікавий сюжет, скласти розповідь, а й поставити невеличкі театралізовані дійства.

Бути вчителем – нелегка справа, винахідницька й творча. Уміння працювати із аудиторією непосидючих учнів не кожному під силу. Однак наші студенти під час наступного етапу фестивалю «робота із залом» продемонстрували неабиякі організаторські здібності, креативність, оригінальність. Глядацька зала дружно підтримувала команди, виконуючи запропоновані рухи під музику, співаючи патріотичних пісень, інсценізуючи казку.

10

8

Під час завершального етапу програми учасники команд запропонували цікавий погляд на школи народів світу. Саме таким було їхнє домашнє завдання, з яким всі впоралися на «відмінно». В яких тільки школах не побували глядачі, подорожуючи епохами та країнами. Інститут розвитку дитини продемонстрував методи навчання первісної епохи, шкіл Спарти, Середньовіччя, королівського двору Вікторіанської епохи та радянського періоду. З Інститутом філології та суспільствознавства дізналися про школи Шотландії, Англії та Німеччини. Інститут природничо-математичної та технологічної освіти підготував відеоматеріал із опитуванням, що думають про закордонну освіту пересічні українці. А разом із студент Інституту соціальної та економічної освіти відвідали школи Індії, Японії та Румунії. Та про які б школи не розповідали студенти, щоразу приходили до висновку, що найкраще вчитись в Україні. Команди продемонстрували акторську майстерність, проявили креативність мислення, сценічну культуру, уміння фантазувати і намагалися довести, що ми, українці, шануємо різні народи і держави, їхню культуру, історію та духовні ідеали.

5

Феєричне дійство фестивалю педагогічної творчості завершилося нагородженням команд-учасниць почесними грамотами, які вручила завідувач кафедри виховних технологій та педагогічної творчості доцент Вікторія Макарчук.

Фестиваль педагогічної творчості – 2015 довів, що наші студенти – справжні патріоти, талановиті, вміють творчо, оригінально та нетрадиційно вирішувати завдання, цінують дружбу та взаємопідтримку, усвідомлюють, що бути вчителем – справжнє мистецтво.