(Українська) Педагогічні читання «Гуманна педагогіка – шлях до душі дитини»

7 березня 2015

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Наш час можна назвати часом глобального переосмислення сенсу життя. Закінчилося бурхливе ХХ століття, нове тисячоліття сповнене таємницями. І починається воно демонструванням майже первісного культу сили та насильства. Саме тому думки великих педагогів про людину як найвищу цінність зараз сприймаються з новою силою актуальності. Сьогодні ми започатковуємо педагогічні читання «Гуманна педагогіка – шлях до душі дитини»
DSC_4685

Дитина приходить у цей світ не випадково. Згадаймо, як академік Вернадський постійно підкреслював: “Людина має два походження – космічна душа і земне тіло. Виходити треба тільки з цього”. І саме це робить грузинський педагог Шалва Олександрович Амонашвілі – Вчитель для вчителів, очільник Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, доктор психологічних наук, професор, академік багатьох університетів, автор чисельних праць та оригінальних методик з гуманно-особистісної педагогіки, «Лицар Гуманної Педагогіки», «Лицар дитинства».
Ш. О. Амонашвілі – Лицар гуманної педагогіки саме таку назву мав виступ Ткачук Лариси Василівни к.п.н., доц.
DSC_4690
В перервах між виступати надзвичайно цікавими були відеоролики на гуманно-педагогічну тематику.
Кушнір Валентини Миколаївни– к.п.н., докторанта розповіла усім присутнім про ідею Януша Корчака у гуманній педагогіці відому людству з тих пір, як воно стало людством: вихователь повинен любити дітей.
DSC_4689
На педагогічних читаннях не могли не говорити про відомого педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського, який проводив широкомасштабне педагогічне дослідження, писав книги і статті, створив власну оригінальну педагогічну систему. Під його керівництвом школа стала справжнім Храмом Дитячої Душі, де в центр уваги та діяльності була поставлена особистість дитини, її майбутнє. Тому про педагогіку серця вчителя гуманіста розповіла викладач кафедри психології Горенко Мар’яна В’ячеславівна
З заключним словом та бажанням поділитися своїми враженнями від читань звернулася до присутніх декан факультету Кравченко Оксана Олексіївна.
Діалог великих педагогів з нинішнім та прийдешніми поколіннями триватиме вічно, бо гуманістична педагогіка буде завжди актуальною і сучасною.
Тож нехай педагогічна спадщина великих педагогів осяє благодатним світлом творчості діяльність та життєвий шлях науковців і студентів, запаливши їхні свічки Добра, Людяності і Надії, сіючи нові зерна краси людської.
DSC_4688