СЬОГОДНІ 71-А РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

28 жовтня 2015

1

28 жовтня ми відзначаємо пам’ятну дату – 71-у річницю звільнення України від німецько-фашистських загарбників.

Вітаючи всіх із цією визначною датою, перш за все щирий і доземний уклін доблесним захисникам Вітчизни, фронтовикам-землякам за найдорожче, що дісталось нам у спадок, – за чисте небо і мирну працю на рідній землі.

Минають роки, покоління змінює покоління, але назавжди залишиться у серцях потомків пам’ять про ті буремні роки, коли здригалася рідна земля, горіли села, гинули тисячі мирних жителів,.

Мужність і відвага, героїзм та нескореність духу ветеранів є зразком для прийдешніх поколінь. Вони є взірцем подвигу, мужності, любові в ім’я життя на землі. Зичимо їм міцного здоров’я, довгих років життя, любові та уваги рідних.

Шановні земляки! Бажаємо кожній родині – здоров’я, добробуту, тепла й затишку, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливим.

З Днем Визволення!

Ректорат

Профком

Студрада

Довідково

28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників, який було встановлено Указом Президента України 2009 року з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.

Неймовірно важким був шлях до мирних днів, до того часу, як відгриміли останні залпи війни над нашою країною.

У ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 рр. становлять близько 9 мільйонів. Цілком чи частково на території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40 відсотків.

Останній етап визволення України в жовтні 1944 році – Карпатсько-Ужгородська операція. 27 жовтня був звільнений від окупантів Ужгород, а 28 жовтня — решта населених пунктів Закарпатської України

Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками. Радянськими бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн. осіб. Маршали й генерали українського походження очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.