(Українська) Участь в тренінговій програмі «Впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили насильство в сім’ї»

26 жовтня 2015

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Заєць Світлана Сергіївна, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи взяла участь в тренінговій програмі «Впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили насильство в сім’ї», в рамках проекту «Посилення комплексного ґендерного підходу в контексті конфлікту в Україні», в м. Київ, 21-23 жовтня 2015 р.

Oc6Yn20qCFk

Завдання тренінгу: підвищення кваліфікації викладачів факультетів психології щодо спеціальних методик роботи з особами, які вчиняють насильство в сім’ї, та обговорення шляхів впровадження корекційних програм у навчальні програми вищих навчальних закладів, які готують психологів та соціальних працівників

Під час тренінгу учасники ознайомилися і навчилися використовувати існуючі практики роботи з особами, які вчинили насильство в сім’ї, сформували навички роботи з психотерапевтичною групою, поділилися своїм досвідом із колегами та обговорили практичні шляхи включення корекційних програм у навчальні програми ВНЗ

Теми тренінгової програми:

1. Актуалізація проблеми домашнього насильства: гендерний аспект.

2. Державна політика України щодо попередження домашнього насильства Міжнародний досвід.

3. Діяльність органів та установ, на які покладається здійснення заходів з попередження домашнього насильства, та механізм їх взаємодії.

4. Юридичні аспекти залучення осіб, які вчиняють домашнє насильство, до проходження корекційної програми. Організація проходження корекційних програм та їх змістовне наповнення. Основні правила реалізації корекційних програм.

5. Рекомендовані особливості впровадження корекційних програм для дітей.

6. Як і чому відбувається домашнє насильство.

7. Робота з 1-им блоком корекційної програми (діагностичні методики). Визначення категорій осіб, які не можуть брати участі в програмі.

8. Робота з 2-им блоком корекційної програми (правова освіта).

9. Робота з 3-м блоком корекційної програми (психологічна корекція).

10. Робота з 4-им блоком корекційної програми (формування навичок соціально прийнятної моделі поведінки).

11. Робота з 5-им блоком корекційної програми (Розвиток практичних навичок)

12. Соціально-медичний блок корекційної програми.

13. Соціальний супровід сімей, в яких вчиняється насильство – як складова корекційної роботи з особами, які його вчиняють. Оцінка потреб сім’ї. Оцінка потреб дитини.

14. Обговорення питань впровадження курсу щодо корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї, у навчальні програми підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів.

Організатори тренінгової програми:

Тетяна Руденко, Національний менеджер проектів, Координатор проектів ОБСЄ в Україні

Наталія Федорович, Директор Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми, Міністерство соціальної політики України

Тетяна Медун, Національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Тренери:

Геннадій Мустафаєв, канд. психологічних наук, доцент

Лідія Козуб, національний експерт з питань протидії домашньому насильству