UPSHIFT «Open world»

2 квітня 2024

Команда UPSHIFT «Open world»: хочемо допомагати тим, хто цього дійсно потребує
Чутливе, складне і вкрай актуальне питання обрала для себе команда-учасниця інноваційної програми для дітей та молоді UPSHIFT «Open world» з Умані.
– Проблематика нашого проєкту – недостатній рівень соціалізації у суспільстві підлітків з інвалідністю. Опитування, учасниками якого стали 103 респонденти, засвідчило, що молодь загалом обізнана з проблемою і налаштована допомагати своїм одноліткам, котрі з нею стикнулися. Підлітки з інвалідністю часто обмежені в спілкуванні, а отже почуваються самотніми. Вони б раді поділитися зі світом своїми думками й переживаннями, але через певні обставини не можуть цього зробити. Ми не хочемо лишатися осторонь, тому й розробили концепцію, втілення якої сприятиме їх соціалізації, – розповідають учасниці команди Анна і Аліна Гримайли, Тетяна Шуляк і Юлія Ткачук.
Дівчата планують провести серію майстер-класів з виготовлення ексклюзивних, розмальованих вручну, футболок, хочуть організувати похід у гончарний центр, ознайомити їх з технікою оригамі та образотворчим мистецтвом.
– На завершення циклу активностей зробимо виставку робіт учасників. Влаштуємо відпочинок на свіжому повітрі з квестами й вікторинами.(Діляться планами дівчата)
– Хочемо налагодити співпрацю з тими, хто вже у місті допомагає підліткам і дітям з інвалідністю: організацією «Шлях добра» й центром комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Пролісок». Будемо співпрацювати також з факультетом мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Нам допомагатиме й студентська соціально-психологічна служба, членами якої є всі ми.
– Звісно, головний і найнадійніший наш партнер – спільнота UPSHIFT. Ми впевнені, що можемо покластися на цих людей у вирішенні всіх питань, пов’язаних з безпосередньою організацією активностей. А ще знаємо, що нам завжди допоможуть професійною порадою, просто підтримають добрим, теплим словом, – зазначають Анна, Аліна, Тетяна і Юлія.

UPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.
Публікація створена в рамках програми UPSHIFT, яку в Черкаській області реалізує ГО «СКЦ «Задзеркалля» за підтримки ЮНІСЕФ та Уряду Японії. Її зміст є відповідальністю учасників програми UPSHIFT та не обов’язково відображає позицію ЮНІСЕФ та уряду Японії.