(Українська) V Міждисциплінарний колоквіум «СОЦІАЛЬНА Й ОСВІТНЯ ІНКЛЮЗІЯ У КОНТЕКСТІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ» ДО ДНІВ ЄВРОПИ ТА ДНІВ НАУКИ в Україні.
16 травня 2024 року Науковим товариством студентів та аспірантів факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та заступником декана з наукової роботи, кандидатом педагогічних наук, доцентом Матрос Ольгою Олександрівною було проведено V Міждисциплінарний колоквіум «СОЦІАЛЬНА Й ОСВІТНЯ ІНКЛЮЗІЯ У КОНТЕКСТІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ» ДО ДНІВ ЄВРОПИ ТА ДНІВ НАУКИ в Україні.
Робота міждисциплінарного колоквіуму проходила за такими напрямками:
-
- Соціальна інклюзія.
- Освітня інклюзія.
- Інклюзія в умовах війни та повоєнного відновлення.
- Інклюзивний туризм.
- Безбар’єрний простір в Україні.
Зі вступним словом виступила КРАВЧЕНКО Оксана Олексіївна – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Перша доповідачка Віолетта ДУБОСАРУ – здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «доктор філософії» спеціальності 231 Соціальна робота Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Доповіла на тему: «Інклюзивно-освітні центри на базі закладів вищої освіти».
Наступною доповіла Людмила СЕМКО – здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «доктор філософії» спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Тема її виступу: «Музична інклюзія: роль інструментального виконавства у створенні безбар’єрного середовища».
Далі слово було надано Юлії ВАРИВОДІ – здобувачці третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «доктор філософії» спеціальності 231 Соціальна робота Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Тема виступу: «Соціальна реабілітація дітей та молоді з особливими освітніми потребами засобами музейної педагогіки»
Наступний доповідач Максим КУШНЕРИК – здобувач першого року навчання (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності «053 Психологія» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Тема доповідача: «Психологічна адаптація майбутніх психологів до навчання в умовах війни».
Останньою доповідачкою була Анна ТІЩЕНКО, здобувачка першого (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Тема її виступу: «Формування громадянської ідентичності учнів,як основи соціальної згуртованості для розбудови інклюзивного освітнього середовища».
Сподіваємося що міждисциплінарний колоквіум «СОЦІАЛЬНА Й ОСВІТНЯ ІНКЛЮЗІЯ У КОНТЕКСТІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ» ДО ДНІВ ЄВРОПИ ТА ДНІВ НАУКИ в Україні став корисним та важливим вкладом у розвиток науки, адже зібрав фахівців з різних напрямів, а це сприяє синтезу знань та інноваційним підходам до вирішення проблем соціальної та освітньої інклюзії.