(Українська) Громадська організація «Українська асоціація сімейних психологів»

9 лютого 2021

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Громадська організація «Українська асоціація сімейних психологів»  є добровільним об’єднанням фізичних осіб, створеним для здійснення та захисту прав і свобод людини та громадянина, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних, освітніх та інших інтересів своїх членів та/або інших осіб.

        Метою Організації є психологічна підтримка сім’ї, підготовка молоді до сімейного життя та виховання дітей, координація діяльності та професійне удосконалення фахівців, які працюють в галузі психології сім’ї.

        Керує асоціацією Потапчук Євген Михайлович доктор психологічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, сімейний психолог, науковець, педагог, автор низки розробок, зокрема: «Позашлюбні стосунки подружжя та причини їх виникнення» (2011), «Кризи сімейного життя та як їх подолати» (2014), «Психологія ревнивця» (2015), «Особливості формування продуктивного мислення у майбутніх сімейних психологів» (2017).

       У грудні 2019 року створено Уманське відділення ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЯ «УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ СІМЕЙНИХ ПСИХОЛОГІВ». Керує відділенням Байда Світлана Петрівна кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. З жовтня 2020 року відділення налічує 14 членів Організації.

 Основними цілями Організації є:

 – консолідація та координація діяльності фахівців, що працюють у галузі психології сім’ї та сприяння професійному удосконаленню сімейних психологів; сприяння створенню, застосуванню та поширенню психологічних знань з проблем підготовки молоді до сімейного життя та виховання дітей, запобігання та подолання сімейних криз, домашнього насильства, протидії торгівлі людьми; сприяння формуванню особистості майбутнього сім’янина (розуміння функцій сім’ї та сімейних прав і обов’язків, закономірностей вибору шлюбного партнера, сімейних ролей шлюбних партнерів, шляхів запобігання та подолання сімейних криз, відповідальності за народження та виховання здорових дітей); сприяння збереженню психологічного здоров’я членів сім’ї;  розробка й впровадження науково-дослідних проектів і програм психологічної допомоги різним групам населення та організація співробітництва фахівців консультативної психології та психотерапії.