(Українська) Подорож до невичерпного джерела педагогічної мудрості

25 жовтня 2016

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

1

20  жовтня цього року професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти кафедри педагогіки та освітнього менеджменту на чолі із завідувачем кафедри д. п. н., професором О. М. Коберником вшанували пам`ять Василя Олександровича Сухомлинського, здійснивши подорож до джерела педагогічних ідей видатного педагога – Павлиської середньої  школи І-ІІІ ступенів №1 імені В. О. Сухомлинського Онуфріївського р-ну Кіровоградської області. Протягом 1948–1970 рр. під його керівництвом на базі школи проводився широкий педагогічний експеримент, спрямований на гуманізацію навчально-виховного процесу та всебічний розвиток особистості дитини.

2

Учасники подорожі вклонилися могилі видатного педагога, поклали квіти на знак глибокої шани українському Просвітителю, Добротворцю, Гуманісту, народному Вчителеві, Людині.

6

7

Колектив кафедри гостинно зустріли директор школи Деркач Валентина Федорівна, директор педагогічно-меморіального музею Ткаченко Зоя Юріївна, заступник директора школи з виховної роботи Євтушенко Людмила Степанівна, учні та вчителі школи, які з вдячністю прийняли подарунок (сканер) від кафедр факультету соціальної та психологічної освіти.

8

9

10

Учасники подорожі мали можливість краще ознайомитися з творчою спадщиною видатного педагога, відвідавши педагогічно-меморіальний музей В. О. Сухомлинського, який діє у старій частині школи, яка пам’ятає свого директора. Тут зібрані матеріали, що розповідають про різні періоди життя видатного педагога, про  методику організації навчальної та виховної роботи, систему роботи з учителями, які він розробляв.

11

12

13

У першій, педагогічній, частині музею відвідувачів зустріли біографічні світлини, особисті листи, нагороди, оригінали праць видатного педагога. В. О. Сухомлинський вважав, що на широку дорогу громадянського життя людину можна вивести лише через стежинку  праці. А тому трудове виховання посідало в системі організації роботи з дітьми у Павлиській школі   одне з перших місць. Тож в одному із залів музею експонуються сівалка, електромобіль та інші діючі моделі, виготовлені учнями школи в  60 – і роки минулого століття.

14

15

16

Незабутніми стали кадри хронікально-документального фільму, підготовленого співробітниками музею.

17

18

19

У другій, меморіальній, частині музею – службовий кабінет і квартира сім’ї Сухомлинських, які вражають простотою обстановки та величезним різноманіттям книг особистої бібліотеки Василя Олександровича (близько 19 тис. екземплярів).

20

21

22

Вражають скромність і надзвичайна працездатність цієї людини. Організаторська робота, робота з дітьми, з батьками, педагогічна діяльність – таким було коло турбот видатного педагога. Кожен із відвідувачів  відчув, що слова «Серце віддаю дітям», взяті як заголовок відомої книги, були керівництвом до дії у житті Сухомлинського.

23

24

25

Із великим зацікавленням викладачі кафедри  оглянули пришкільну садибу: приміщення навчального призначення, зелені класи, шкільний сад, теплиці, велику колекцію рослин, привезених із різних куточків світу під час відряджень В.О. Сухомлинського і особисто ним висаджених.

26

27

28

Дух та ідеї  В. О. Сухомлинського і нині живуть в стінах його авторської школи, проростають добірними зернами розумного, доброго, вічного в душах дітей, яким Учитель віддав своє серце. Вчителі та учні школи шанують пам’ять видатного земляка.

29

30

31

32

Педагогічний колектив школи зберігає й примножує започатковані видатним педагогом традиції, творчо розвиваючи його педагогічні ідеї в практиці удосконалення розумового, морального, трудового і естетичного виховання учнів в умовах національного відродження. У школі створена атмосфера багатогранного інтелектуального життя і творчої праці.  Культ Людини, Матері, Батьківщини, Рідного слова, Книги – проголошені Василем Олександровичем Сухомлинським, панують у Павлиській школі.

33

34

35

36

Почуття і настрій від подорожі до колиски ідей видатного педагога  передає запис, залишений викладачами кафедри у книзі відвідувачів, який суголосний із багатьма іншими: педагогічні ідеї славетного освітянина – вічне джерело  наснаги і творчості, яке ніколи не зміліє, до якого припадаємо і припадатимемо завше, збагачуючись новими ідеями і наснагою для творчої праці.

37

38

40