(Українська) Питання навчання, викладання та наукових досліджень, пов’язаних з інтернаціоналізацією вищої освіти в 2022 році

2 лютого 2023

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Міжнародна діяльність університету  здійснюється згідно Концепції інтернаціоналізації університету до 2025 року у зв’язку з інтернаціоналізацією вищої освіти та стратегічною метою якої є його інтеграція у світову та європейську системи освіти, науки та виховання задля якісної підготовки компетентних фахівців.

В Міжнародній діяльності університету важливу роль відіграє саме Концепція інтернаціоналізації університету.

Студенти та аспіранти факультету постійно приймають у міжнародних заходах різного рівня, проектах, грантах та міжнародній академічній мобільності.

Членство в Міжнародних організаціях та рейтингах:

Викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи є членами Міжнародної Асоціації шкіл соціальної роботи (International Association of Schools of Social Work. Вашингтон, США;

Університет входить до міжнародного рейтингу Мультиранк (який дає можливість приймати іноземних студентів) та міжнародного рейтингу QS;

Університет також є  членом Великої Хартії університетів до якої входить 947 закладів з 94 країн світу.

В 2022 році підписано угоду між Пряшівський університет в м. Пряшів (Словацька республіка) та факультетом. Предмет та мета угоди «Якість вищої освіти та її інтернаціоналізація».

Студенти та аспіранти, які Взяли участь у семінарах, конкурсах, конференціях, виступили з доповідями та публікації студентів.

Песоцька Ю.Ю. аспірантка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи ОНП «Соціальна робота», 2 курс, денна форма Отримала диплом І ступеня в Інклюзивному конкурсі «Точки дотику» в рамках реалізації Міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот (науковий керівник – проф. О. Кравченко).

Федотова Л.В.       студентка 4 курсу факультету соціальної та психологічної освіти, П/42 групи отримала диплом ІІІ ступеня в Інклюзивному конкурсі «Точки дотику» в рамках реалізації Міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот (науковий керівник – проф. О. Кравченко).

Федотова Л.В.       студентка 4 курсу факультету соціальної та психологічної освіти, П/42 групи отримала диплом ІІІ ступеня в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт  «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку» науковий керівник – доц. Міщенко М.С.).

УЧАСТЬ ФАКУЛЬТЕТУ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ ТА ПРОГРАМАХ

Програма «Активні громадяни» (Велика Британія) Британська рада в Україні. Проведено локальний тренінг 7 листопада 2022 р. «Глобальна та локальна громади: різниця та способи співпраці».

Дитячий фонд ООН в Україні (UNICEF).

  • Проєкт «Спільно. Точки зустрічі». Проєкт спрямований на підтримку дітей, підлітків та їхніх родин, які через війну були змушені залишити свої домівки.
  • Благодійний проєкт «КОЛО ТУРБОТИ». Участь взяла к.псих.н., Чупіна К.О. Тема «Психосоціальна підтримка дітей».

Ізраїльсько-український проєкт направлений на допомогу дітям ВПО та особам які мають симптоми ПТСР. Тема: «Теоретико-методологічне використання терапевтичної методики Хібукі-терапія у роботі з дитячою травмою». Участь взяли д.пед.н., проф., Кравченко О.О.; к.псих.н.,Чупіна К.О.

Наукове об’єднання COLLEGIUM INVISIBILE, за участі Fundusz Stypendialny Talenty Princeton Polish Society, проєкт Fleck. Тема: «Маніпуляції ЗМІ під час війни». Участь взяла Рябініна М.А аспірантка ІІ курс, 231 Соціальна робота.

Стажування

Діхтяренко С.Ю. к.псих.н., доц.; Міщенко М.С. к.псих.н., доц.;  Шеленкова Н.Л. к.псих.н., доц. пройшли стажування в Польсько-українська фундація «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці» (IIASC, KRS: 0000647929) спільно із Вищим Семінаріумом Духовним університету UKSW. Тема стажування: «Академічна доброчесність».

Наукові стажування

Кравченко О.О. д.пед.н., проф. пройшла наукове стажування в Інститутуті соціології Ягеллонського університету. Літній інститут з досліджень на основі інтерв’ю та усної історії «Свідчення війни в Україні». 16 по 19 липня 2022 року.

Із 28 листопада по  3 грудня 2022 р відбувся навчальний візит за темою «Розвиток громадської архівістики в Україні» у місті Варшава, організований Фундацією «Добра Воля».

Албул І.В. к.пед.н, доц.; Бондаренко Г.В. к.пед.н, доц.;  Матрос О.О. к.пед.н, доц.; Моргай Л.А. к.пед.н, доц.;  Підвальна Ю.В. к.пед.н, доц.;  Карпич І.О. к.пед.н, доц.;  Данилевич Л.А. к.пед.н, доц.;  Станішевська В. І.викладач;  з 14 січня – 21 лютого 2022 р. пройшли наукове стажування в Науково-дослідному інституті Люблінського науково-технологічного парку, яке проводилося спільно з Міжнародною фундацією науковців та освітян (Республіка Польща). Тема стажування: «Академічна доброчесність у підготовці магістрів та докторів філософії (PhD) у країнах Європейського Союзу та Україні».

Стеценко Н.М. к.пед.н, доц.; Шулдик Г.О. к.псих.н, доц.;  Бондаренко Г.В. к.пед.н, доц.; Балдинюк О.Д. к.пед.н, доц.;  Іващенко К.В. к.пед.н, доц.;  з 12.02.2022 – 20.03.2022 пройшли наукове стажування в Ягеллонському університеті (Республіка Польща). Тема стажування: «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід».

Войтовська А.І. (к.пед.н.); з 27 червня 2022 року по 12 липня 2022 року пройшла наукове стажування за підтримки Британської Ради в Україні на тему: «Міжкультурний  діалог  для соціальних дій» та З 16  липня 2022 року     по 19   липня 2022 року наукове стажування в Інститут соціології Ягеллонського університету на тему: «Дослідити на основі інтерв’ю та усної історії «Свідчення війни в Україні».

Рябініна М.А. (аспірантка) з 8 листопада – 20 грудня 2022 Університет Collegium Civitas м. Варшава пройшла наукове стажування за темою: «Інтернаціоналізація вищої освіти Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі».

Штурба А.О. (аспірантка) з 17 січня – 17 лютого 2022 р. пройшла наукове стажування в університеті ISMA Вища школа менеджменту та інформаційних систем (Рига, Латвія). Тема стажування: «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті».

Вербовська О.В. (аспірантка) в листопаді 2022 році пройшла 2 наукових стажування в Ізраілі на теми: «Психологічна підтримка військових та їхніх сімей» та «Реінтеграція ветеранів з інвалідністю».

Проведення заходів міжнародного рівня на базі університету

Викладачами кафедри психології  з 26-28 квітня 2022 р. проведено Фестиваль психології «Інноваційна психологія». Країна учасник – Німеччина.

У зв’язку з інтернаціоналізацією вищої освіти процес  входження України в освітній простір світу відбувається активніше. У цьому відношенні важливо враховувати виклики і визначати перспективи, які поставатимуть перед здобувачами вищої освіти усіх рівнів. З цією метою актуалізується необхідність ширшого залучення студентів, магістрів та аспірантів до заходів з міжнародною участю.

На факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся марафон онлайн-зустрічей для здобувачів вищої освіти з лекторами європейських країн під гаслом «Світ у підтримку освіти і науки України».

Марафон онлайн-зустрічей присвячений ознайомленню та обговоренню досвіду роботи з переселенцями в інших країнах та можливостей для підтримки студентської молоді та науковців України країнами ЄС.

Перша зустріч відбулася 13 травня 2022 р. з докторанткою соціально-психологічного напрямку Ягеллонського університету з фундації «Добра воля» (Республіка Польща) – Аліною Добошевською за темою «Підтримка та допомога Польщі українцям». Також до онлайн-лекції долучилася голова  Національної Ради жінок України – Людмила Порохняк-Грановська.

В ході дискусії обговорено питання прав жінок-біженок з дітьми та боротьби за їх права, а також подолання стереотипів та посилення гендерної освіти й виховання.

20 травня відбулася зустріч з Beverly Moser на тему: «Підтримка українського народу як крок до мирного майбутнього» та члена американської волонтерської організації Volunteers For Ukraine, Італійської Волонтерської організації «Лістівки», канд. психол. наук Світлани Могилястої на тему: «Психологічна готовність студентів до волонтерської діяльності як чинник самореалізації».

25 травня 2022 року на факультеті відбулася гостьова лекція Іглесіаса Ештефана, представника Поліції Іспанії, відділу роботи з українцями, перекладача. На тему: «Про особливості легального статусу українців в Іспанії».

26 травня відбулася лекція Рябініної Марини Анатоліївни, спеціаліста по навчанню в м. Варшава (Польща), «Товариство з обмеженою відповідальністю «OFWCA.PL». Лекція на тему: «Можливості для підтримки українських студентів в Європі».

Звіт з міжнародної діяльності факультету 2022