Питання навчання, викладання та наукових досліджень, пов’язаних з інтернаціоналізацією вищої освіти в 2022 році

2 лютого 2023

Міжнародна діяльність університету  здійснюється згідно Концепції інтернаціоналізації університету до 2025 року у зв’язку з інтернаціоналізацією вищої освіти та стратегічною метою якої є його інтеграція у світову та європейську системи освіти, науки та виховання задля якісної підготовки компетентних фахівців.

В Міжнародній діяльності університету важливу роль відіграє саме Концепція інтернаціоналізації університету.

Студенти та аспіранти факультету постійно приймають у міжнародних заходах різного рівня, проектах, грантах та міжнародній академічній мобільності.

Членство в Міжнародних організаціях та рейтингах:

Викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи є членами Міжнародної Асоціації шкіл соціальної роботи (International Association of Schools of Social Work. Вашингтон, США;

Університет входить до міжнародного рейтингу Мультиранк (який дає можливість приймати іноземних студентів) та міжнародного рейтингу QS;

Університет також є  членом Великої Хартії університетів до якої входить 947 закладів з 94 країн світу.

В 2022 році підписано угоду між Пряшівський університет в м. Пряшів (Словацька республіка) та факультетом. Предмет та мета угоди «Якість вищої освіти та її інтернаціоналізація».

Студенти та аспіранти, які Взяли участь у семінарах, конкурсах, конференціях, виступили з доповідями та публікації студентів.

Песоцька Ю.Ю. аспірантка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи ОНП «Соціальна робота», 2 курс, денна форма Отримала диплом І ступеня в Інклюзивному конкурсі «Точки дотику» в рамках реалізації Міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот (науковий керівник – проф. О. Кравченко).

Федотова Л.В.       студентка 4 курсу факультету соціальної та психологічної освіти, П/42 групи отримала диплом ІІІ ступеня в Інклюзивному конкурсі «Точки дотику» в рамках реалізації Міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот (науковий керівник – проф. О. Кравченко).

Федотова Л.В.       студентка 4 курсу факультету соціальної та психологічної освіти, П/42 групи отримала диплом ІІІ ступеня в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт  «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку» науковий керівник – доц. Міщенко М.С.).

УЧАСТЬ ФАКУЛЬТЕТУ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ ТА ПРОГРАМАХ

Програма «Активні громадяни» (Велика Британія) Британська рада в Україні. Проведено локальний тренінг 7 листопада 2022 р. «Глобальна та локальна громади: різниця та способи співпраці».

Дитячий фонд ООН в Україні (UNICEF).

  • Проєкт «Спільно. Точки зустрічі». Проєкт спрямований на підтримку дітей, підлітків та їхніх родин, які через війну були змушені залишити свої домівки.
  • Благодійний проєкт «КОЛО ТУРБОТИ». Участь взяла к.псих.н., Чупіна К.О. Тема «Психосоціальна підтримка дітей».

Ізраїльсько-український проєкт направлений на допомогу дітям ВПО та особам які мають симптоми ПТСР. Тема: «Теоретико-методологічне використання терапевтичної методики Хібукі-терапія у роботі з дитячою травмою». Участь взяли д.пед.н., проф., Кравченко О.О.; к.псих.н.,Чупіна К.О.

Наукове об’єднання COLLEGIUM INVISIBILE, за участі Fundusz Stypendialny Talenty Princeton Polish Society, проєкт Fleck. Тема: «Маніпуляції ЗМІ під час війни». Участь взяла Рябініна М.А аспірантка ІІ курс, 231 Соціальна робота.

Стажування

Діхтяренко С.Ю. к.псих.н., доц.; Міщенко М.С. к.псих.н., доц.;  Шеленкова Н.Л. к.псих.н., доц. пройшли стажування в Польсько-українська фундація «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці» (IIASC, KRS: 0000647929) спільно із Вищим Семінаріумом Духовним університету UKSW. Тема стажування: «Академічна доброчесність».

Наукові стажування

Кравченко О.О. д.пед.н., проф. пройшла наукове стажування в Інститутуті соціології Ягеллонського університету. Літній інститут з досліджень на основі інтерв’ю та усної історії «Свідчення війни в Україні». 16 по 19 липня 2022 року.

Із 28 листопада по  3 грудня 2022 р відбувся навчальний візит за темою «Розвиток громадської архівістики в Україні» у місті Варшава, організований Фундацією «Добра Воля».

Албул І.В. к.пед.н, доц.; Бондаренко Г.В. к.пед.н, доц.;  Матрос О.О. к.пед.н, доц.; Моргай Л.А. к.пед.н, доц.;  Підвальна Ю.В. к.пед.н, доц.;  Карпич І.О. к.пед.н, доц.;  Данилевич Л.А. к.пед.н, доц.;  Станішевська В. І.викладач;  з 14 січня – 21 лютого 2022 р. пройшли наукове стажування в Науково-дослідному інституті Люблінського науково-технологічного парку, яке проводилося спільно з Міжнародною фундацією науковців та освітян (Республіка Польща). Тема стажування: «Академічна доброчесність у підготовці магістрів та докторів філософії (PhD) у країнах Європейського Союзу та Україні».

Стеценко Н.М. к.пед.н, доц.; Шулдик Г.О. к.псих.н, доц.;  Бондаренко Г.В. к.пед.н, доц.; Балдинюк О.Д. к.пед.н, доц.;  Іващенко К.В. к.пед.н, доц.;  з 12.02.2022 – 20.03.2022 пройшли наукове стажування в Ягеллонському університеті (Республіка Польща). Тема стажування: «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід».

Войтовська А.І. (к.пед.н.); з 27 червня 2022 року по 12 липня 2022 року пройшла наукове стажування за підтримки Британської Ради в Україні на тему: «Міжкультурний  діалог  для соціальних дій» та З 16  липня 2022 року     по 19   липня 2022 року наукове стажування в Інститут соціології Ягеллонського університету на тему: «Дослідити на основі інтерв’ю та усної історії «Свідчення війни в Україні».

Рябініна М.А. (аспірантка) з 8 листопада – 20 грудня 2022 Університет Collegium Civitas м. Варшава пройшла наукове стажування за темою: «Інтернаціоналізація вищої освіти Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі».

Штурба А.О. (аспірантка) з 17 січня – 17 лютого 2022 р. пройшла наукове стажування в університеті ISMA Вища школа менеджменту та інформаційних систем (Рига, Латвія). Тема стажування: «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті».

Вербовська О.В. (аспірантка) в листопаді 2022 році пройшла 2 наукових стажування в Ізраілі на теми: «Психологічна підтримка військових та їхніх сімей» та «Реінтеграція ветеранів з інвалідністю».

Проведення заходів міжнародного рівня на базі університету

Викладачами кафедри психології  з 26-28 квітня 2022 р. проведено Фестиваль психології «Інноваційна психологія». Країна учасник – Німеччина.

У зв’язку з інтернаціоналізацією вищої освіти процес  входження України в освітній простір світу відбувається активніше. У цьому відношенні важливо враховувати виклики і визначати перспективи, які поставатимуть перед здобувачами вищої освіти усіх рівнів. З цією метою актуалізується необхідність ширшого залучення студентів, магістрів та аспірантів до заходів з міжнародною участю.

На факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся марафон онлайн-зустрічей для здобувачів вищої освіти з лекторами європейських країн під гаслом «Світ у підтримку освіти і науки України».

Марафон онлайн-зустрічей присвячений ознайомленню та обговоренню досвіду роботи з переселенцями в інших країнах та можливостей для підтримки студентської молоді та науковців України країнами ЄС.

Перша зустріч відбулася 13 травня 2022 р. з докторанткою соціально-психологічного напрямку Ягеллонського університету з фундації «Добра воля» (Республіка Польща) – Аліною Добошевською за темою «Підтримка та допомога Польщі українцям». Також до онлайн-лекції долучилася голова  Національної Ради жінок України – Людмила Порохняк-Грановська.

В ході дискусії обговорено питання прав жінок-біженок з дітьми та боротьби за їх права, а також подолання стереотипів та посилення гендерної освіти й виховання.

20 травня відбулася зустріч з Beverly Moser на тему: «Підтримка українського народу як крок до мирного майбутнього» та члена американської волонтерської організації Volunteers For Ukraine, Італійської Волонтерської організації «Лістівки», канд. психол. наук Світлани Могилястої на тему: «Психологічна готовність студентів до волонтерської діяльності як чинник самореалізації».

25 травня 2022 року на факультеті відбулася гостьова лекція Іглесіаса Ештефана, представника Поліції Іспанії, відділу роботи з українцями, перекладача. На тему: «Про особливості легального статусу українців в Іспанії».

26 травня відбулася лекція Рябініної Марини Анатоліївни, спеціаліста по навчанню в м. Варшава (Польща), «Товариство з обмеженою відповідальністю «OFWCA.PL». Лекція на тему: «Можливості для підтримки українських студентів в Європі».

Звіт з міжнародної діяльності факультету 2022