Кафедра педагогіки та освітнього менеджменту
Бялик Оксана Василівна
Докторка педагогічних наук, професорка, в.о.завідувачки кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
Тема докторської дисертації «Сучасні тенденції статевого виховання учнівської молоді в країнах Євросоюзу»
Коберник Олександр Миколайович
Доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
1984 рік. Тема «Удосконалення форм і методів трудової підготовки старшокласників сільської загальноосвітньої школи».
2000 рік. Тема «Психолого-педагогічне проектування виховного процесу в сільській загальноосвітній школі».
Дослідження актуальних проблем теорії і методики виховання, менеджменту в освіті.
Кірдан Олена Леонідівна
Докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
Тема кандидатської дисертації: «Виховні функції класного керівника в навчальних закладах України (середина ХІХ – початок ХХ століття)», 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (2002 р.)
Тема докторської дисертації: «Теорія і практика управління вищими навчальними закладами України (ХІХ – початок ХХ століття)», 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (2017 р.).
Безлюдна Наталія Валентинівна
Доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, кандидатка педагогічних наук
Сфера наукових інтересів:
В межах науково-дослідної тематики лабораторії педагогічної компетентності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (реєстраційний номер № 0111U007536) (кер. к. п. н., доц. Бойченко В. В.) працюю над темою «Теорія і практика професійної підготовки вчителів початкової школи (кінець ХІХ – ХХ століття)». Досліджую теоретико-методологічні засади професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів початкової школи у контексті сучасних наукових підходів.
Бойченко Валентина Василівна
Доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, кандидатка педагогічних наук
Сфера наукових інтересів:
- Полікультурне виховання учнів початкової школи.
- Формування педагогічного мислення майбутніх учителів у процесі професійної підготовки.
- Педагогіка. Розвиток педагогічного мислення майбутніх учителів
Гагарін Микола Іванович
Доктор педагогічних наук
Сфера наукових інтересів:
У 2021 р. захистив докторську дисертаційну роботу із спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання на тему «Теорія і методика проектування виховної системи загальноосвітнього навчального закладу».
Дудник Наталка Василівна
Доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, кандидатка педагогічних наук
Сфера наукових інтересів:
В межах науково-дослідної тематики лабораторії педагогічної компетентності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (реєстраційний номер № 0111U007536) (кер. к. п. н., доц. Бойченко В. В.) працюю над темою «Тeopeтичні та методичні засади формування професійно-етичної компетентності майбутніх менеджерів освіти».
Кудла Марія Валеріївна
Кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
Організаційно-педагогічні засади управління початковою школою в Україні в другій половини ХІХ – на початку ХХ століття (2019)
Прищепа Світлана Михайлівна
Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
svitlana.pryshchepa@udpu.edu.ua
Сфера наукових інтересів:
- Проєктування виховної діяльності класного колективу, формування підприємницької компетентності учнівської молоді
- Тема дисертації: «Формування особистісної активності учнів підліткового віку у процесі спеціально спроектованої виховної діяльності класного керівника» 13.00.07 – теорія і методика виховання, 2016 р.
- Стратегічне управління закладом освіти, формування підприємницької діяльності учнівської молоді.
Стеценко Надія Миколаївна
Кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту.
Сфера наукових інтересів:
Теорія і практика навчання і виховання, компетентнісний підхід у підготовці майбутнього вчителя, використання ІКТ в освітньому процесі.
Ткачук Лариса Василівна
Кандидатка педагогічних наук, доцентка. Доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
теорія і практика стимулювання навчальної діяльності учнів, питання виховної теорії та практики у педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського, духовне і моральне виховання учнівської та студентської молоді, теорія та практика управління закладами освіти.
Ткачук Мирослава Михайлівна
Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
- Історико-педагогічна проблематика
- Тема дисертації: «Зміст національного виховання у педагогічній думці України другої половини ХІХ – початку ХХ століття». 00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 2016 р.
Коблик Віталій Олександрович
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
Теорія і методика виховання, Тема дисертації: Виховання ціннісного ставлення до праці в підлітків у позаурочній добродійній діяльності» 13.00.07 – теорія і методика виховання (2018). Актуальні проблеми організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти.
Савченко Наталія Володимирівна
Старша викладачка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, кандидатка педагогічних наук
Сфера наукових інтересів:
2016 рік «Формування професійного іміджу майбутнього вчителя початкової школи в процесі викладання психолого-педагогічних дисциплін»
Житнухіна Катерина Павлівна
Кандидатка педагогічних наук, старша викладачка
Сфера наукових інтересів:
Тема «Формування відповідального ставлення до майбутньої професії у студентів педагогічних університетів». 13.00.07 – теорія і методика виховання, 2021 рік
Юрченко Оксана Володимирівна
Кандидатка педагогічних наук, викладачка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
- Тема дисертації: «Підготовка майбутнього вчителя початкової школи до формування соціальної компетентності молодших школярів» 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, 2018 р.
Мартинюк Вікторія Валеріївна
Викладач-стажист кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Сфера наукових інтересів:
- «Педагогічні умови формування національної ідентичності студентської молоді у процесі поза аудиторної роботи в закладах вищої педагогічної освіти» 2022 р.
- Педагогіка партнерства, патріотичне виховання студентської молоді.
Бородієнко Валентина Володимирівна
Старший лаборант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Кафедра педагогіки та освітнього менеджменту: історія та сьогодення
Свої витоки кафедра бере з кафедри педагогіки і психології, яка на момент утворення в 1935 році інституту соціального виховання об’єднала викладачів педагогіки, психології, фізкультури, іноземної мови, музики та співів, української та російської мови і літератури педагогічного інституту. Тривалий час кафедру педагогіки і психології очолювала кандидат психологічних наук, доцент, заслужений працівник освіти Г. І. Кагальняк.
Паралельно з цією кафедрою функціонувала й інша – кафедра педагогіки і методики початкового навчання, яка забезпечувала навчально-виховну та науково-методичну роботу на факультеті підготовки вчителів початкових класів. Колектив кафедри працював з вересня 1971 року по вересень 1981 року під керівництвом канд. пед. наук, доцента Пащенка І. А. У 1981 – 1982 навч. році керівництво кафедрою було доручено канд. пед. наук, доценту Бурсі Г. П., а з 1982 по 1989 рік (до реорганізації кафедри) очолював її канд. пед. наук, доцент Пащенко Д. І.
З 1990 року кафедру педагогіки і психології очолив кандидат педагогічних наук, доцент О. М. Коберник, який вже мав досвід управлінської діяльності, оскільки працював директором школи, завідуючим районним відділом освіти на Житомирщині. Кафедра почала активно омолоджуватися, у її складі з’явилися молоді й перспективні викладачі: А. Б. Коваленко, Г. О. Шулдик, А. І. Яблонський, Т. Г. Гордієнко та ін.
Наказом по інституту № 55 від 6.04.1998 року було утворено загальноінститутську кафедру педагогіки, де на той час працювали Коберник О. М., Пащенко Д. І., Побірченко Н. С., Кловак Г. Т., Огородніков А. І., Стеценко Н. М., Мішкурова В. Ф., Пащенко М. І., Радченко І. А., Горбач І. Д., Кловак Г. Т., Гордієнко Т. Г. Очолила кафедру педагогіки кандидат педагогічних наук, доцент Мішкурова В. Ф.
У вересні 2005 року, в зв’язку з реорганізацією кафедри педагогіки, її було перейменовано в кафедру загальної педагогіки та педагогіки вищої школи. Кафедра поповнювалася докторами педагогічних наук (О. М. Коберник, Д. І. Пащенко, Н. С. Побірченко, Г. Т. Кловак), молодими й перспективними кандидатами педагогічних наук (Н. В. Безлюдна, М. І. Гагарін, О. В. Бялик, О. Л. Кірдан, В. В. Бойченко, О. О. Ярошинська та ін.).
Керівником кафедри став доктор педагогічних наук, професор Д. І. Пащенко – відомий в Україні науковець у галузі педагогіки вищої школи. На кафедрі створюється науково-дослідна лабораторія педагогічної компетентності, члени якої активно почали проводити дослідження у сфері професійної компетентності.
З вересня 2015 року кафедра має назву педагогіки та освітнього менеджменту. Керує нею доктор педагогічних наук, професор О. М. Коберник. Сьогодні на кафедрі працює 5 докторів педагогічних наук, 11 кандидатів педагогічних наук. Відсоток викладачів із науковими ступенями і вченими званнями становить 100%.
Членами кафедри за останні роки опубліковано: 17 монографій, 37 навчальних посібників, 170 статей у різних фахових виданнях та 230 тез на всеукраїнських та міжнародних конференціях.
Дисципліни, викладання яких забезпечують викладачі кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
- Педагогіка.
- Педагогіка профільної школи.
- Педагогіка вищої школи.
- Педагогіка та історія педагогіки.
- Педагогіка і психологія.
- Порівняльна педагогіка.
- Методологічні засади професійної освіти.
- Дидактичні основи професійної освіти.
- Історія педагогіки.
- Менеджмент в освіті.
- Актуальні проблеми педагогіки початкової школи.
- Державні стандарти і якість вищої освіти.
- Документознавство в закладах освіти.
- Зарубіжна система вищої освіти.
- Загальна педагогіка.
- Історія освітньо-виховних систем.
- ІКТ в управлінській діяльності.
- Історія соціально-виховних систем.
- Креативні технології навчання.
- Креативні технології навчання у ЗВО.
- Креативні технології навчання у профільній школі.
- Менеджмент організацій.
- Методика викладання у вищій школі.
- Методика навчання педагогіки.
- Методологія та методика наукових досліджень.
- Методологія та методика наукових досліджень.
- Моніторинг якості освіти.
- Освітні технології.
- Основи наукових досліджень.
- Основи педагогічних досліджень.
- Педагогічна етика.
- Педагогічна конфліктологія.
- Педагогічна майстерність викладача ЗВО.
- Професійно-педагогічна компетентність викладача.
- Теорія і методика науково-дослідницької роботи.
- Теорія і практика виховання у вищій школі.
- Теорія і практика науково-педагогічних досліджень.
- Теорія організації.
- Теорія прийняття рішення.
- Техніка управлінської діяльності.
- Управління і керівництво ЗВО.
- Управління навчальною та виховною діяльністю.
Бакалавр
Магістр
ОПП Управління закладом освіти
Результати обговорення проєкту ОПП (Управління закладом освіти) 2022 р.
Проєкт ОПП “Управління закладом освіти” 2023 р.
ОНП Освітні, педагогічні науки (Педагогіка вищої школи)
Проєкт ОНП Освітні, педагогічні науки (Педагогіка вищої школи) 2023 р.
ОНП Освітні, педагогічні науки
Результати обговорення проєкту ОПП “Освітні, педагогічні науки” 2022 р.
Тематика випускних кваліфікаційних робіт
Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки
Освітня програма Педагогіка та управлінння закладом освіти
- Формування інтерактивної компетентності майбутніх викладачів у процесі навчання в магістратурі
- Формування у майбутніх педагогів ціннісного ставлення до професійної діяльності
- Формування соціальної компетентності майбутніх економістів у процесі професійної підготовки у коледжі
- Формування студентського колективу в умовах закладу вищої освіти
- Формування готовності майбутніх учителів до професійного самовдосконалення
- Формування досвіду самостійної навчальної діяльності у студентів технологічного коледжу
- Формування готовності до професійного саморозвитку магістрантів педагогічного профілю
- Формування естетичної культури студентів закладів вищої педагогічної освіти
- Формування педагогічної культури майбутніх учителів в освітньому середовищі педагогічного університету
- Формування риторичної культури майбутніх педагогів у процесі навчання в магістратурі
- Формування готовності майбутніх учителів до застосування мультимедійних засобів навчання у професійній діяльності
- Формування соціального здоров’я студентської молоді у позааудиторній виховній роботі закладу вищої освіти
- Формування комунікативної компетентності майбутніх викладачів в процесі навчання в магістратурі
- Загальнокультурна підготовка майбутніх учителів в освітньому процесі педагогічних університетів
- Формування академічної культури майбутніх викладачів у закладах вищої педагогічного освіти
- Професійна підготовка майбутніх вчителів до здійснення педагогіки партнерства в закладі загальної середньої освіти
- Формування емоційної культури майбутніх учителів у процесі вивчення педагогічних дисциплін
- Формування лідерської позиції студентів в освітньому середовищі закладу вищої освіти
- Естетизація професійного саморозвитку майбутнього педагога
- Формування соціальної активності майбутніх учителів в умовах закладу вищої освіти
- Формування соціальної активності майбутніх учителів в умовах закладу вищої освіти
- Формування професійних якостей викладача вищої школи засобами хмарних технологій
- Формування самоосвітньої компетентності майбутніх вчителів у процесі професійної підготовки
- Формування консультаційної компетентності у майбутніх практичних психологів у процесі професійної підготовки
- Формування громадянської компетентності студентів педагогічного університету
- Формування культури логічного мислення майбутнього вчителя у процесі фахової підготовки
- Підготовка майбутніх учителів до роботи у літніх оздоровчих таборах
- Формування самоосвітньої компетентності майбутніх педагогів у закладах вищої освіти
- Підготовка майбутніх педагогів до самореалізації у процесі дозвіллєвої діяльності
- Розвиток конфліктологічної компетентності у майбутніх психологів
- Виховання гуманного відношення до людини у студентів закладів вищої освіти
- Підготовка майбутніх педагогів до безперервного професійного саморозвитку
- Формування комунікативної культури майбутніх учителів засобами інтерактивних технологій
- Професійний розвиток та саморозвиток педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти
- Управління процесом формування моральних цінностей у майбутніх учителів
- Формування сенсожиттєвих ціннісних орієнтацій майбутніх педагогів в умовах соціокультурного середовища закладу вищої педагогічної освіти
- Особистісна самореалізація студентської молоді в умовах педагогічного закладу вищої освіти
- Формування мотиваційної готовності майбутніх педагогів до професійної діяльності
- Гендерний підхід у професійній підготовці студентів закладів вищої педагогічної освіти
- Формування у студентів педагогічного коледжу культури дозвілля у позааудиторній виховній роботі
- Формування педагогічної свідомості майбутніх викладачів вищої школи в процесі навчання в магістратурі
- Формування готовності майбутніх учителів до прийняття рішень у педагогічній діяльності
- Формування гуманістичних цінностей у майбутніх логопедів в процесі їх професійної підготовки
- Підготовка майбутніх учителів початкової школи до соціалізації учнів
- Підготовка майбутніх учителів початкової школи до застосування відеопроєктів для розвитку творчої активності молодших школярів
- Формування емпатійної культури студентів педагогічних закладів вищої освіти
- Виховання моральної відповідальності студентів закладів вищої освіти у поза аудиторній роботі
- Формування професійної мобільності майбутніх викладачів
- Формування готовності майбутніх педагогів до міжособистісної взаємодії
- Формування академічної доброчесності у майбутніх педагогів
- Формування готовності майбутніх психологів до професійної діяльності у військових частинах
- Підготовка майбутніх учителів до використання психопедагогічних ідей Я. А. Коменського у закладах загальної середньої освіти
- Формування у студентів педагогічного університету навичок самоосвіти
- Формування дослідницької компетентності у майбутніх педагогів
- Формування готовності майбутніх учителів до діалогічного спілкування з учнями у процесі професійної підготовки
- Професійний розвиток майбутніх практичних психологів в освітньому процесі педагогічного університету
- Формування творчого потенціалу майбутніх психологів засобами ІКТ навчання
- Професійна підготовка майбутніх викладачів закладу вищої освіти до науково-дослідницької діяльності
- Формування життєвої компетентності майбутніх учителів
- Професійна підготовка майбутніх викладачів закладу вищої освіти до розв’язання конфліктів у професійній діяльності
- Професійний розвиток науково-педагогічних працівників в умовах університету
- Формування екологічної компетентності студентів закладу вищої аграрної освіти
- Формування дослідницької компетентності майбутніх викладачів вищих педагогічних закладів освіти
- Формування готовності майбутнього вчителя іноземної мови до організації міжкультурного діалогу в освітньому процес
- Формування духовно-моральних цінностей у студентів педагогічних закладів вищої освіти
- Підготовка студентів педагогічних закладів вищої освіти до роботи в закладах відпочинку і оздоровлення
Тематика курсових робіт з педагогіки
- Розвиток організаторських здібностей учнів (молодшого шкільного, підліткового старшого шкільного віку).
- Формування мотивації учнів (молодшого шкільного, підліткового старшого шкільного віку) під час організації їх пізнавальної діяльності.
- Організація командної роботи учнів (молодшого шкільного, підліткового старшого шкільного віку) в процесі навчальної та виховної діяльності.
- Формування національно-патріотичних переконань школярів (молодшого шкільного віку, підлітків, старшокласників) на уроках (в позаурочний час).
- Формування у школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) життєвого досвіду безконфліктної поведінки в інклюзивних класах.
- Шляхи профілактики та запобігання булінгу в учнівському колективі.
- Розвиток професійних інтересів учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) засобами ІКТ.
- Шляхи та методи здійснення профілактично-просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу.
- Формувати в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) культури здорового та безпечного життя.
- Формування в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) культури академічної доброчесності в процесі навчальної діяльності.
- Формування самостійності учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) в умовах дистанційного навчання.
- Формування впевненості і наполегливості в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Формування в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) досвіду організація самостійної роботи в процесі змішаного навчання.
- Формування мовленнєвої культури учнів.
- Формування в учнів здатності до взаєморозуміння та міжособистісної взаємодії.
- Виховання в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) екологічної компетентності в процесі позакласної виховної роботи.
- Виховання в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) ціннісного ставлення до власного фізичного здоров’я.
- Виховання в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) відповідальної поведінки.
- Формування почуття обов’язку в учнів (молодшого шкільного віку, підлітків, старшокласників).
- Формування культури поведінки в учнів початкової школи (підлітків, старшокласників) у позаурочний час.
- Формування культури академічної доброчесності у молодших школярів (підлітків, старшокласників) засобами ігрової діяльності.
- Виховання життєвих перспектив старшокласників (підлітків).
- Розвиток естетичних смаків школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) в позаурочний час.
- Формування гуманістичного ідеалу старшокласників.
- Формування основ екологічної культури учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Виховання основ правової культури учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Виховання культури соціальної взаємодії в учнівському колективі.
- Формування емоційно позитивного ставлення до навчальної діяльності учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Формування комунікативних умінь учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) засобами ІКТ.
- Розвиток лідерських якостей в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Розвиток емпатії в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Формування готовності старшокласників до вибору професії.
- Розвиток самооцінки школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) засобами тестових технологій.
- Виховання емоційно-ціннісного ставлення до природи в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Формування гендерної ідентичності школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) в умовах інтеграції та глобалізації соціальних процесів.
- Розвиток політичної культури старшокласників.
- Виховання толерантності в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) у позаурочний час.
- Виховання культури взаємин дітей та батьків в родині.
- Розвиток творчого потенціалу учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) в процесі вивчення іноземної мови.
- Виховання в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) ціннісного ставлення до старших.
- Статеве виховання учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Розвиток культури міжнаціональних взаємин в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Соціалізація особистості школяра (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) у віртуальному просторі.
- Формування моральних цінностей школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) засобами народної педагогіки.
- Формування основ гуманістичної моралі школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) засобами сімейної педагогіки.
- Формування в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) культури розумової праці.
- Розвиток пізнавального інтересу школярів засобами проблемного навчання.
- Формування світоглядних позицій школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) в процесі урочної та позаурочної діяльності.
- Розвиток логічного мислення учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) засобами ІКТ.
- Інтелектуальний розвиток учнів у процесі навчальної діяльності.
- Стимулювання навчальної активності школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) засобами дидактичних ігор.
- Розвиток творчих здібностей учнів на уроках (відповідно до спеціальності).
- Формування самооцінки школярів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) у навчальній діяльності
- Розвиток комунікативної компетентності учнів на уроках (відповідно до спеціальності).
- Формування ініціативності учнів (відповідно до спеціальності) в процесі позаурочної діяльності.
- Формування екологічної культури школярів (молодшого шкільного віку, підлітків, старшокласників).
- Формування соціальної компетентності учнів (молодшого шкільного віку, підлітків, старшокласників).
- Формування громадянської компетентності школярів (молодшого шкільного віку, підлітків, старшокласників).
- Формування емоційного інтелекту учнів (молодшого шкільного віку, підлітків, старшокласників).
- Формування основних навичок критичного мислення учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку).
- Формування досвіду соціальної взаємодії в учнівському колективі.
- Особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу для учня з особливими освітніми потребами.
- Формування в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) нетерпимого ставлення до негативних проявів булінгу, цькування, залякування в учнівському колективі.
- Національно-патріотичне виховання учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) у процесі вивчення іноземної мови.
- Формування громадянськості в учнів (молодшого шкільного, підліткового, старшого шкільного віку) у процесі позакласної роботи.
Контактна інформація
Адреса: 20308 м. Умань Черкаської обл., вул. Садова, 28, ауд. 316
E-mail: pedagogikaudpu@ukr.net